Rubriky:

Tipsport extraliga

Kubina trvá na tom, že Bolina záměrně ublížil Vítkovicím

3. dubna 2005 16:16 - OSTRAVA

Vítkovický hokejista Pavel Kubina si stojí za výroky, které pronesl v souvislosti s průběhem pátečního sedmého semifinálového utkání ve Zlíně. Ani s odstupem dvou dnů nezmírnil tvrzení, že jeden ze dvou hlavních rozhodčích Petr Bolina svými verdikty na jeho mužstvu spáchal sportovní popravu.

"Chci zdůraznit, že na smyslu svých slov trvám, možná jsem v afektu použil vulgární slova, ale jinak nemám co měnit," sdělil Kubina ve svém tiskovém prohlášení zaslaném ČTK.

Sedmadvacetiletý bek Tampy Bay, který po dobu výluky NHL vypomáhal mateřským Vítkovicím, se do Boliny pustil bezprostředně po utkání, jímž Ostravané ztratili šanci na postup do finále. Ve Zlíně totiž podlehli 1:4 a byli rozezleni výroky rozhodčích, protože tři ze čtyř branek inkasovali v početním oslabení. Kubina před novináři následně Bolinu obvinil z korupce.

Kdo opravdu může za vyřazení Vítkovic?
Hlasujte v anketě na konci článku!

"Chyby rozhodčích byly sportovním zločinem, ale pokud jsem mluvil o uplaceném sudím Petru Bolinovi, neměl jsem na mysli, že bych byl svědkem přijetí obálky ze soupeřovy strany. Každý soudný člověk, který páteční zápas viděl, však ví, že mému týmu škodil a že těžko mohlo jít o náhodu. Rozhodující utkání nerozhodly sportovní výkony, ale mně neznámé temné síly," napsal Kubina v prohlášení.

Kubina už chápe výroky Prospala

Kubina připustil, že rozhodčí se mýlí také v NHL, kde strávil předchozích osm let. "Ale nemůže se stát, aby záměrně poškodili jeden tým," uvedl. "Před několika týdny jsem moc nechápal slova Václava Prospala, který také české hokejové rozhodčí označil nelichotivě. Já a asi ani Václav nemůžeme mlčet, když jde o český hokej, který lidé jako Petr Bolina bezprostředně ohrožují. Pokud si odborná veřejnost na pátečním zápase nevšimla něčeho divného, pak tady slušní lidé nemají co dělat," vzkázal Kubina.

Přestože na letošní sezónu bude mít po zápasech před vyprodanou ostravskou ČEZ Arénou i příjemné vzpomínky, převažuje u něj hořkost. "Celkově se cítím podvedený. Neumím bojovat s větrnými mlýny a jediné, co můžu dělat, je otevřeně říct, co cítím. Na českém hokeji mi záleží, a proto si myslím, že se v jeho nejvyšší soutěži musí něco zásadně změnit," uzavřel Kubina.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..