Rubriky:

Tipsport extraliga

Bolina je připraven bránit se Kubinovým nařčením u soudu

3. dubna 2005 17:50 - PRAHA

Hokejový sudí Petr Bolina nehodlá nechat bez odezvy prohlášení obránce Pavla Kubiny, že záměrně poškodil vítkovické hokejisty v rozhodujícím sedmém semifinálovém utkání play-off na ledě Zlína. Rozhodčí trvá na tom, že v utkání ostravskému týmu nijak neublížil a je připraven hájit se u soudu.

"V pondělí se spojím s právníkem a jsem připraven se bránit soudně," řekl Bolina ČTK. Kubina po pátečním duelu, v kterém jeho tým podlehl 1:4, prohlásil, že Bolina nepodal profesionální výkon a byl podplacený. Dnes v prohlášení, které zaslal ČTK, uvedl, že si za svými slovy stojí. "Možná jsem jen v afektu použil vulgární slova, ale jinak nemám co měnit," tvrdí Kubina.

Myslíte si, že rozhodčí Bolina Vítkovice poškodil?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Vítkovice na ledě úřadujícího mistra vedly 1:0, ale poté třikrát inkasovaly v oslabení. Vyrovnávací branka padla při dvouminutové hře pěti proti třem, když na trestné lavici seděl i Kubina. Kapitána Vítkovic Bolina vyloučil za druhý faul při signalizované přesilovce. "Předpokládám, že právě tohle jej vedlo k jeho vyjádřením. Při signalizovaném trestu hákoval, což bylo evidentní a bylo to vidět i na videu, na které jsem se doma díval," řekl Bolina.

Šulc vyzve Kubinu k vysvětlení

Pětačtyřicetiletý sudí, který má za sebou osmnáct sezón v nejvyšší soutěži, je podle svých slov naštvaný a rozhodl se, že do vyřešení celé záležitosti nebude pískat. Ve finále Zlín - Pardubice se tedy zřejmě neobjeví. "Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal," řekl Bolina, jenž byl před rokem vyhlášen nejlepším rozhodčím soutěže. "Jsem si samozřejmě vědom, že ne všechny kluby a všichni mě uznávají," uvedl Bolina.

Ředitel extraligy Stanislav Šulc chce v příštích dnech Kubinu vyzvat, aby svá slova doložil. "Padla tam velmi silná slova a předpokládám, že (Kubina) je má podložena argumenty. Proto jej požádám, aby nám je předložil a vše vysvětlil," řekl Šulc ČTK. Disciplinární komise se případem zatím zabývat nebude. "Nejprve dáme na stůl fakta a pak se vše bude řešit dál," dodal Šulc.

Asociace rozhodčích žádá omluvu

Proti Kubinovým slovům se ostře ohradila Asociace rozhodčích ledního hokeje. "Tento výrok (že byl podplacen) považujeme za naprosto neodůvodněný a nehorázný. Slova pana Kubiny velmi výrazně překročila hranici kritiky výkonů rozhodčích. Oprávněnou kritiku jsme schopni akceptovat, protože i rozhodčí jsou jen lidé a nejsou neomylní, ale i pan Kubina by měl znát rozdíl mezi kritikou a obviněním z trestného činu," stojí v prohlášení, které ČTK zaslal předseda asociace Petr Vlček.

Také asociace vyzvala reprezentačního obránce, aby svá tvrzení doložil. "Pokud tak učiní, získá náš obdiv a úctu za boj proti korupci. Pokud ne, tak ho budeme muset zařadit k jedincům, kteří vlastní chyby a neúspěchy svalují na kdekoho," uvedl Vlček. Zároveň Kubinu vyzval, aby se Bolinovi veřejně omluvil, pokud se ukáže, že se ve svém tvrzení zmýlil.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..