Rubriky:

Tipsport extraliga

Erat: Finále si zahrajeme díky disciplíně

4. dubna 2005 10:14 - ZLÍN

Na pokraji vyřazení byli hokejisté Zlína v semifinálové sérii s Vítkovicemi. Prohrávali už 1:3 na zápasy, nakonec se jim ale podařilo zvrátit sérii ve svůj prospěch a v úterý vstoupí na ledě Pardubic do finále play-off. "Ohromně jsme se semkli a dokázali, jak jsme silní," říká v rozhovoru pro Právo Martin Erat, který v zápasech s Vítkovicemi zářil.

Kdy přišel klíčový moment semifinálové série s Vítkovicemi?
V pátém utkání na našem ledě. Prohrávali jsme v první třetině nula dva a nevěděli, co dál. V tu chvíli jsme byli dole. Jenže jsme se ohromně semkli a dokázali, jak jsme silní.

Co rozhodovalo o vašem konečném úspěchu?
Disciplína. V šatně nám to připomíná i velký nápis. Díky disciplíně si zahrajeme finále.

Rozhodovat musel sedmý zápas. Jak velké to byly nervy?
Já to nikdy v dospělých nezažil, jenom snad dvakrát v juniorské soutěži v zámoří. Vážně to pro hráče není nic moc a ani nepovažuji za výhodu hrát doma. Všichni od vás čekají postup, jenže stát se může cokoliv.

Často jste stříleli i z velké dálky. Byl to záměr?
Vítkovický brankář Pinc se nám v posledních dvou třech zápasech nezdál moc jistý, dostal laciné góly, takže jsme zkoušeli štěstí z různých míst. Chtěli jsme se také tlačit víc před bránu a vytvořit na něj tlak. Povedlo se to.

Neubralo vám sedm těžkých zápasů příliš mnoho sil?
To se ukáže, ale kvalitní regenerací se dá hodně udělat. Určitě budeme na úterý zase v dobré kondici i pohodě. Celý rok trénujeme na to, abychom ve finále měli dost sil.

Čekají vás Pardubice. Co už o nich všechno víte?
Hráli jsme s nimi čtyřikrát v sezóně, jenže play-off je něco jiného. Znám dobře Michala Mikesku, se kterým jsme začínali v Třebíči, asi se budeme hecovat. Dosud jsme se zaměřili jen na Vítkovice, ale od neděle už žijeme finálovou sérií. Trenéři nás dobře připraví.

Je výhoda začínat finále zase doma a plnit roli favorita?
Nevím. Jisté ale je, že budeme mít v zádech geniální publikum, které nám určitě hodně pomůže. Všichni víme, oč hrajeme, není třeba to ani pořád opakovat.

Jak vypadá stav vašeho bolavého kotníku?
Stoprocentní to ještě není, ale hojí se to. V úterý budu stoprocentně v pořádku.

Igor Bruzl, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..