Tipsport extraliga

Po mladících jako je Kousal KHL sáhne rychle. Ale mě už nikdo nechce, směje se Nedvěd

27. prosince 2013 10:28 - Liberec

Je to už skoro klasika. Když se hokejistům Liberce v extralize nedaří, vytáhne je z bryndy kapitán Petr Nedvěd. Tak jako ve čtvrtečním duelu s Kladnem, kdy vstřelil vítězný gól na 3:2 v prodloužení a zajistil Bílým Tygrům dva body. Po zápase si cenil obratu ze stavu 0:2, byť by samozřejmě raději bral tříbodové vítězství.

Radek Petrášek, ČTK

Co říkáte na konečný výsledek?

Prohrávali jsme o dva góly a jsme rádi, že se nám vůbec podařilo dovést utkání do prodloužení a ještě vydřít výhru. Už bylo na čase, protože čtyři pět zápasů jsme během sezóny zbytečně nezvládli. Teď to vyšlo, přitom Kladno dobře bránilo, byť mu scházeli důležití hráči. Přesto minimálně půlku zápasu předváděli hosté lepší pohyb a z toho důvodu také vedli.

Čemu připisujete následný obrat?

Ve třetí třetině jsme začali hrát vabank, když předchozích čtyřicet minut jsme měli daleko k bodům. Šli jsme víc do rizika, zvýšili jsme obrátky. Bylo potřeba si trošku promluvit v kabině ve druhé přestávce, abychom mohli pomýšlet na vítězství.

Před zápasem jste asi počítali s plným bodovým ziskem?

Samozřejmě. Proti celkům z podobných pozic v tabulce, kde se nachází Kladno, bychom měli urvat tři body. Ale realita byla taková, že si soupeř odvezl jeden. Je to asi obrázek celé sezóny. Jsme schopni třikrát porazit Třinec, dvakrát Spartu. A s těmi ze spodku tabulky máme problémy.

Necítíte únavu poté, co jste do extraligy naskočil krátce po návratu z reprezentační akce v Rusku?

Únava byla možná trošku znát, ale doufám, že se i moje forma v lize bude zlepšovat. Byl jsem ale rád za možnost zahrát si před Vánoci na mezinárodním turnaji.

Váš spoluhráč z reprezentace Robert Kousal z Pardubic odchází do KHL. Překvapilo vás to?

Není se čemu divit. Tihle mladí kluci sehráli v Soči vynikající zápasy. A je logické, že po nich do extraligy sáhne KHL. Tam to jde rychle (úsměv). Škoda pro Liberec, že si KHL nevzala více hráčů z Pardubic nebo i jiných českých celků (další úsměv).