Rubriky:

Tipsport extraliga

Jánský z Litvínova si za faul na brankáře nezahraje tři zápasy

28. prosince 2013 12:53 - Praha

Hokejový útočník Peter Jánský z Litvínova dostal od disciplinární komise extraligy trest zákazu startu ve třech utkáních za zákrok na brankáře Pavla Kantora z Hradce Králové. Jánský ve čtvrtečním utkání v Hradci srazil Kantora v obranném pásmu domácích u mantinelu, kam gólman Mountfieldu vyjel rozehrát puk.

 

Josef Vostárek, ČTK

Jánský byl za zákrok z 19. minuty vyloučen na pět minut a do konce zápasu za napadení. Verva se bez něj musí obejít v utkání proti Třinci, v pondělí na Spartě a v pátek v Karlových Varech.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy hokej!

„Zákrok byl veden čelně na protihráče, který krátce předtím odehrál kotouč. Vzhledem k situaci si hráč musel být vědom, že u kotouče bude později než protihráč, přesto se intenzitu zákroku nesnažil minimalizovat a naopak se před ním odrazil, takže prokazatelně došlo i k zásahu do oblasti hlavy a krku," zdůvodnil rozhodnutí předseda disciplinární komise Karel Holý v tiskové zprávě.

Disciplinární komise mohla podle řádů udělit trest na dva až pět zápasů. „Při stanovení výše trestu bylo přihlédnuto ke skutečnosti, že protihráč utkání dokončil, Peter Jánský nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a zákrok byl veden proti brankáři, který má v podobné situaci minimální možnost obrany," doplnil Holý.

Pokutu 30 tisíc korun musí zaplatit asistent trenéra a vedoucí mužstva Vítkovic Roman Šimíček. Ten v pondělním utkání proti Pardubicím dostal trest do konce utkání za nesportovní chování vůči rozhodčím.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..