Kladno udolalo vedoucí Spartu v prodloužení. Hradec ovládl východočeské derby

Netradičně v sobotu se hrálo 33. kolo hokejové Tipsport extraligy. Ostře sledované východočeské derby vyhrál v Pardubicích Mountfield Hradec Králové 5:3 a stáhl náskok vedoucí Sparty na osm bodů. Lídr soutěže totiž ztratil na ledě předposledního Kladna. Rytíři prohospodařili čtyřgólové vedení, ale nakonec vyhráli 5:4 v prodloužení. Mistrovská Plzeň prohrála v Brně souboj o třetí příčku vysoko 1:5. Karlovy Vary stáhly proti Liberci třígólové manko a nakonec vydřely výhru 4:3. Obrat se povedl i Zlínu, který porazil Slavii 2:1. Těsnou výhru 1:0 vybojoval Litvínov doma nad Třincem.

Hokejisté Kladna oslavují první gól během utkání Tipsport extraligy mezi HC Rytíři Kladno a HC Sparta Praha.

Hradec Králové si jako první v sezóně připsal ve východočeském derby plný bodový zisk. Domácí Pardubice už bez útočníka Kousala, jenž zamířil do KHL, před vyprodaným hledištěm tahaly od začátku za kratší konec. Ve druhé třetině prohrávaly už 1:5. Domácí ani tak zápas nevzdali a dvěma góly ho ještě dokázali zdramatizovat. Hosté si už ale výhru utéct nenechali.

Kladno se po trenérské výměně vzmáhá. Vyšláplo si i na vedoucí Spartu, byť stejně jako v minulém kole proti Liberci prohospodařilo v základní části nadějný náskok. Tentokrát dokonce dvojnásobný, protože po dvou třetinách vedli Rytíři nad velkým favoritem 4:0 a vyhnali gólmana Pöpperleho z brány. Trefil se dokonce i veterán Libor Procházka, jenž skóroval v extralize téměř po čtyřech letech.

Sparta ale ve třetí třetině rozjela velkou stíhací jízdu, kterou završil v poslední minutě normální hrací doby gólem na 4:4 Buchtele. Domácí přesto slavili, protože v prodloužení rozhodl obránce Tomáš Kaberle. Na gól mu přihrál autor dvou branek a hlavní hrdina utkání Jiří Kuchler.

Kometa poprvé v sezóně obrala Plzeň

Kometa po vítězství nad Plzní sesadila svého sobotního soupeře ze třetí příčky a utekla mu v tabulce o dva body. Brňané proti Škodě bodovali v této sezóně vůbec poprvé a vyhráli jedenáctý ze třinácti domácích zápasů. To Západočeši vyšli počtvrté za sebou venku naprázdno. Velmi kvalitní duel rozhodly především dvě využité přesilovky domácích.

Karlovy Vary po porážkách od Sparty a Plzně znovu zabraly. Doma porazily Liberec 4:3, přestože ve druhé třetině ještě prohrávaly 0:3. Energii nabudil k velkému obratu Bičánkův přesilovkový gól. Šest minut před koncem zápasu srovnal skóre Vlach a minutu před koncem vystřelil domácím výhru Milan Kytnár. Západočeši se na dvanáctém místě přiblížili jedenáctým Bílým Tygrům na rozdíl tří bodů.

Třinec nedokázal zastavit pád tabulkou, když ani v Litvínově neskóroval a prohrál těsně 0:1. Vervu táhl za vítězstvím skvělým výkonem brankář Pavel Francouz, který vychytal čisté konto. Zápas rozhodl premiérovým gólem v extralize Filip Pavlík, jenž je paradoxně odchovancem Ocelářů. Ti spadli po sobotní porážce na desáté místo. Litvínovu patří osmá příčka.

Slavia před sobotním zápasem pětkrát za sebou bodovala a dlouho se zdálo, že úspěšnou šňůru prodlouží. Skóre totiž v přímém souboji o pátou příčku otevřel hned na úvod Žejdl a sešívaní drželi těsné vedení až do poloviny třetí třetiny, kdy ale v přesilovce zavelel k obratu vyrovnávací trefou hostující Balaštík. Vítězství nakonec v závěru strhl na stranu Zlína Köhler. Svěřenci trenéra Rostislava Vlacha tak po čtyřzápasové odmlce opět naplno bodovali.

Výsledky 33. kola hokejové extraligy:
Slavia  - Zlín 1:2
Branky: 7. Žejdl - 51. Balaštík, 56. Köhler
K. Vary - Liberec 4:3
Branky: 29. Bičánek, 40. Balán, 54. Vlach, 59. Kytnár - 4. Bulíř, 23. Valský, 26. Bartek
Pardubice - H. Králové 3:5
Branky: 13. Ďaloga, 46. Nosek, 48. Zohorna - 10. a 41. Frühauf, 10. Vydarený, 16. Langhammer, 37. Šimánek
Brno - Plzeň 5:1
Branky: 6. T. Svoboda, 15. Hruška, 25. Burian, 35. Kováčik, 46. Nosek - 20. Duda
Litvínov - Třinec 1:0
Branky: 38. Pavlík
Kladno - Sparta Praha 5:4 pp
Branky: 13., 28. Kuchler, 19. Hořava, 31. L. Procházka, 61. Kaberle - 42. I. Rachůnek, 44. Ton, 47. Bahenský, 60. Buchtele