Třetí třetina, to byl hnus, ulevil si chomutovský gólman Růžička

Chomutov

Smolný a dokonale zpackaný zápas prožil společně se svými chomutovskými spoluhráči hokejový brankář Martin Růžička. Třebaže Piráti vedli ještě na začátku třetí třetiny nad Pardubicemi o tři góly, opouštěli ledovou plochu znovu bez bodového zisku. Brankář posledního celku tabulky extraligy inkasoval od týmu, z něhož je v Chomutově na hostování, čtyřikrát během sedmi a půl minuty, a Severočeši vyšli naprázdno posedmé v řadě.

Chomutovský brankář Martin Růžička.

Souboj s Východočechy jste měli skvělé rozehraný. Věřili jste vzhledem k dlouho příznivému vývoji, že prolomíte sérii neúspěchů?

Ve čtyřiačtyřicáté minutě jsme ještě vedli 3:0. A v hlavách jsme měli, že je hotovo. A nebylo.  Přitom se nám naskytla přesilovka pět na tři. A kdybychom dali čtvrtý gól, asi by to na body stačilo. Jenže jsme v ní ani nevystřelili. Ukázalo se, že prostě neumíme vyhrávat. Pro to není omluva.

Přitom trest na pět minut a do konce obdržel při odchodu do kabin po druhé třetině náhradní pardubický gólman a váš nedávný klubový parťák Dušan Salfický...

S Dušanem jsme kamarádi, a když to řeknu otevřeně, tak svým přestupkem udělal z pohledu Chomutova to nejlepší, co mohlo pro nás být. Paradoxně nám jeho vyloučení nepomohlo, ale vlastně ublížilo, jelikož soupeř brzy snížil a začal svůj obrat.

Jaké máte pocity po zápase?

Nerad volím expresivní výrazy, ale je to hnus, co jsme předvedli ve třetí třetině. Omlouvám se za to označení: jsme prostě debilové. Cítím obrovské zklamání. Každý z nás musí mít v palici, co se stalo. Pykali jsme za vyloučení. Trenéři se nám to chystají osolit a ani se jim nedivím.

Překvapily vás Pardubice ofenzivní smrští v závěru?

Pardubické kluky znám a nemusel jsem snad chomutovským spoluhráčům říkat, že soupeř má šikovné útočníky a střelce. Nedokázali jsme je pohlídat. Snažil jsem se v brance dělat, co jsem mohl, ale nemohu mít čisté svědomí, když jsem dostal čtyři góly.

Jak se připravíte na další kolo?

Po utkání s Pardubicemi jsem natolik naštvaný, že je mi teď úplně jedno, že hrajeme až v pátek.