Rubriky:

Tipsport extraliga

Ton si brankáře Francouze omrknul při rozbruslení. Pak Litvínov skolil dvěma trefami

30. prosince 2013 22:47 - Praha

Přidal další dva zářezy a v této sezóně už jich má na kontě osmadvacet. Nejproduktivnější hráč extraligy Petr Ton zakončil rok 2013 trefami do litvínovské sítě, a je rozjetý, aby překonal svůj osobní střelecký rekord z ročníku 2009/10, kdy si zapsal 34 branek.

 

Michal Kamaryt, ČTK

„Když to mám tak hezky rozjetý, tak si na to po zápase někdy vzpomenu. První cíl je samozřejmě týmový – vyhrát základní část. Ale mám i individuální cíl, ten mě žene dopředu. Pocitově je to asi moje nejlepší sezóna," usmíval se čtyřicetiletý ostrostřelec.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Na sobotní kladenské trápení sice sparťané úplně nezapomněli, žádné další překvapení na účet lídra tabulky ale nepřipustili. „My si o víkendu vyzkoušeli, že je jedno, jestli hrajete se třináctým týmem, nebo s druhým. Extraliga je vyrovnaná a musíte to stejně odmakat vždycky," tvrdil Ton.

Tentokrát měl proti sobě jednoho ze statisticky nejlepších gólmanů extraligy Pavla Francouze a dva góly ho tak nesmírně těšily. „Sice byl jeden do prázdné branky a jeden padl z přečíslení, ale je to fajn. Litvínov v posledních zápasech moc gólů nedostával," popisoval nejlepší sparťan, který si Francouze omrknul už při rozbruslení. „Koukal jsem na něj, jak reaguje a co by se dalo vymyslet."

Litvínovský brankář nakonec kapituloval pětkrát. „Oni totiž mají čtyři lajny, co jsou schopné dát gól. Samozřejmě o Tonovi jsem věděl, ale těžko už šlo v těch momentech něco udělat," povzdechl si Francouz, kterého tentokrát zastínil domácí gólman Tomáš Pöpperle. „Pepísovi taky musím poděkovat, že za stavu 3:1 zlikvidoval čistou šanci, která vznikla po mojí chybě. To byl zásadní moment," připustil Ton.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..