Tipsport extraliga

Odchod Kousala? Je to realita, konstatuje pardubický kouč Venera

31. prosince 2013 13:36 - Chomutov

Pardubičtí hokejisté předvedli v dalším kole extraligy v Chomutově rychlý obrat ve skóre, když během necelých osmi minut třetí třetiny otočili vývoj ze stavu 0:3 na 4:3 a odvezli si zřejmě plánované tři body. Paradoxně skórovali až v době, kdy byli vyloučeni do konce utkání zkušení východočeští borci Petr Sýkora a náhradní brankář Dušan Salfický. „Pořád jsem věřil ve vítězství, ale takové zápasy jsou náročné na psychiku,“ uvedl pardubický trenér Zdeněk Venera.

Milan Malíček, Právo

Co se dělo v pardubické kabině po druhé přestávce?

Nerad bych to rozváděl. Ale každý na stadiónu viděl, že první dvě části byly z naší strany hodně špatné. Určitě jsem nečekal, že budeme prohrávat o tři branky. Jsme rádi, že jsme nakonec odvezli maximální počet bodů.

Klíčem k razantnímu ataku se ukázaly využité přesilovky. V čem byla vaše síla?

Museli jsme doufat, že snížíme na 1:3 z našeho pohledu co nejdříve a že nás ten první gól zapálí. Kdybychom se dlouho trápili, asi by domácí vydřeli nějaké body. Ale podařilo se nám vyhrát vhazování. Dobře jsme stříleli a zbytečně nerozehrávali puky do stran. Pokud se při přesilovce ztratí první buly a soupeř má kotouč, musíte jej získat, a než se dostanete do útočného pásma, trvá to třeba i minutu. To jsme nechtěli připustit.

V chomutovské brance nastoupil z Pardubic hostující gólman Martin Růžička. Všímal jste si jeho výkonu, když je kmenovým hráčem vašeho týmu?

První dvě třetiny chytal parádně. Udržel čisté konto až do začátku třetí části. Jak jsem říkal, v hokeji je to často i otázka prvního gólu, jestli ho vstřelíte, nebo dostanete. Dali jsme mu čtyři, ale to nesnižuje Růžičkovu výkonnost.

Nedávno odešel z Pardubic útočník Robert Kousal do KHL? Už jste skousnul jeho odchod v průběhu sezóny?

Bereme to jako realitu. A nemá cenu se tím zabývat. Každý kvalitní hráč chybí. Samozřejmě jsem nepožadoval, aby šel pryč, ale stalo se (trpký úsměv).

Do nového kalendářního roku vstoupíte v pátek 3. ledna domácím zápasem s Libercem. Jak vnímáte aktuální šesté místo svého celku v průběžné tabulce?

Situace ve středu tabulky je hodně vyrovnaná. Vážně jde o každý bod, byť je to klišé, ale pravdivé. Proto se ve snaze o co nejlepší umístění po základní části a výchozí pozici pro předkolo či přímou účast v play off musíme soustředit na herní kázeň a disciplínu.