Rubriky:

Tipsport extraliga

Duda dostal za slovní napadení sudích pokutu padesát tisíc korun

2. ledna 2014 15:15 - Praha

Padesátitisícovou pokutu dostal od disciplinární komise útočník hokejové Plzně Radek Duda za slovní napadení sudích v extraligovém utkání proti Kometě Brno. Verdikt vynesl předseda disciplinární komise Karel Holý po zkráceném řízení na základě zprávy hlavního rozhodčího.

 

Igor Zehl, ČTK

„Jednání hráče Radka Dudy mělo charakter intenzivních verbálních nadávek a osobního hanobení včetně výhružky fyzickým napadením," stojí v oficiálním prohlášení k verdiktu.

Při stanovení výše pokuty vzal podle prohlášení předseda komise v úvahu závažnost přestupku, stejně jako skutečnost, že Duda byl v uplynulých dvou letech vícekrát disciplinárně trestán.

Za vulgární chování vůči rozhodčím v utkání s Chomutovem byl potrestán finanční pokutou ve výši deseti procent základní měsíční odměny také brankář Pardubic Dušan Salfický.

V zápase přitom byl jen v roli náhradníka, ve druhé přestávce si ale neodpustil na ledové ploše a v prostoru mezi kabinami slovní výpad vůči rozhodčím, za což dostal osobní trest do konce utkání a trest ve hře.

Litvínov byl potrestán pokutou dvacet tisíc korun za vhození lahve na led a polití rozhodčího v duelu s Třincem. Pardubice zase zaplatí desetitisícovou pokutu za zasažení rozhodčího prázdnou plastovou lahví v derby s Hradcem Králové.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..