Rubriky:

Tipsport extraliga

Chceme se už připravit na závěr sezóny, říká chomutovský útočník Bartečko

4. ledna 2014 23:34 - Chomutov

Dva alespoň trochu pozitivní momenty přineslo pro chomutovské hokejisty extraligové utkání se Zlínem. Piráti ze severu Čech v něm ukončili sedm kol trvající čekání na bodový zisk, když dovedli zápas až do samostatných nájezdů a po nich celkově prohráli 2:3. Podíl na tom, že Chomutov ukořistil bodík, měl i navrátilec do sestavy a kapitán mužstva Lubomír Bartečko. „Po zranění se dostávám do zápasového tempa,“ svěřil se slovenský útočník.

 

Libor Zavoral, ČTK

Co bylo příčinou vaší delší absence na extraligovém ledě?

Marodil jsem s nataženými vazy v koleně. Cítím, že se potřebuji znovu rozehrát a nabrat chybějící kondici. Kluky jsem sledoval skoro měsíc jen z tribuny. Dívat se na spoluhráče s vědomím, že jim člověk nemůže nijak pomoci, není nic příjemného. Ale beru to tak, že zranění občas k hokeji patří.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Piráti jsou přikováni ke dnu tabulky. V čem spatřujete hlavní předpoklady pro zlepšení výkonnosti mužstva?

Potřebujeme, aby se uzdravili zranění klíčoví hráči. A abychom se mohli v co možná nejsilnějším složení připravovat na to, co nás čeká v závěru sezóny. Při marodce tým doplňovali hráči z Kadaně. Není pro ně jednoduché, když přijdou, pak zase odejdou. Ale neměli jsme možnosti k ustálení sestavy.

Hraje roli i psychika?

Samozřejmě. V řadě zápasů jsme při nepříznivém průběhu dávali hlavy dolů. Začali jsme po rychle inkasovaných gólech panikařit a už se to na nás valilo. To jsem předtím nikde nezažil. Ale chci věřit tomu, že se naše psychika zvedá. Musíme dodržovat pokyny trenéra Turka, který se nám snaží pomoci po všech stránkách, a společně doufáme, že tým má na víc.

I přes sérii nezdarů se zdá, že na vás chomutovští fanoušci úplně nezanevřeli.

Jsou nároční, ale přitom takříkajíc žijí s námi. V tom vidím velké plus. Snad cítí, že můžeme být lepší. Pokusíme se jim jejich očekávání vrátit zkvalitněním hry, abychom letos udrželi pro Chomutov extraligu a hráli ji i příští sezónu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..