Tipsport extraliga

Pardubice vyhrály i potřetí, od titulu je dělí jediná výhra

9. dubna 2005 19:45 - PRAHA

Hokejisté Pardubic porazili ve třetím finále play-off České pojišťovny Hamé Zlín 2:0 a ve finálové sérii vedou 3:0. Pokud Východočeši zvítězí i v neděli, budou po 16 letech slavit mistrovský titul. Ve třetím finále poslal domácí Moeller do vedení gólem ve 23. minutě Hemský, pojistku přidal v závěrečném dějství Průcha.

Oba celky nastoupily se snahou o aktivní hru, kterou mělo podpořit rychlé střídání. Ve 3. minutě se před Igora Murína dostal Jiří Dopita, ani na třikrát slovenského gólmana Zlína nepřekonal. Murín Zlín podržel i v 8. minutě, když lapil brejk Michala Rozsívala v oslabení.

Získají Pardubice titul už v neděli?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Na druhé straně pálil nebezpečně z otočky Martin Čech, vzápětí vracel nebezpečně odražený puk do brankoviště Jaroslav Balaštík. Puk zastavila tyč Lašákovy branky.

Hra měla spád, jasných šancí ale příliš k vidění nebylo. Při hře 4 na 4 ve 13. minutě pálil nebezpečně od modré čáry Erat, na druhé straně měl šanci Linhart. Oba celky si nic nedarovaly, několikrát po přerušení hry došlo k drobným rozmíškám.

Branku Hemského potvrdilo video

Ve 23. minutě potvrdila svoji formu třetí formace domácích. Trio Průcha-Koukal-Hemský zařídilo závar před Murínovou brankou, na jehož konci Aleš Hemský dopravil puk do branky nohou. Videorozhodčí ale situaci neposoudil jako nedovolenou a domácí šli do vedení.

Hemský mohl zvýšit při vyloučení Erata ve 26. minutě, jeho rychlý švih zpoza obránce Galvase lapil pohotový Murín. Vyloučený Erat mohl po svém návratu vyrovnat. Rychlými kličkami se zbavil Linharta a protože Lašák v brankovišti zakopl, zívala na útočníka Zlína odkrytá branka. Eratovu střelu na poslední chvíli domácí zblokovali.

Oba celky pokračovaly ve fyzické hře plné osobních soubojů, což více vyhovovalo domácím. Šance se rodily především po chybách, oba brankáři byli pozorní. Čajánkovi sebral šanci z hole na poslední chvíli Havíř, pardubický Průcha skončil v brance po drzém průniku sám místo puku.

Průcha mohl skórovat i ve 39. minutě. Po bleskové kombinaci celé třetí formace domácích podržel Zlín Murín, který Průchovu střelu ze dvou metrů ramenem vytěsnil nad branku.

Průcha nachytal Murína

Slovenský gólman zaváhal ve 45. minutě. Průcha se natlačil před Martina Hamrlíka a bekhendem nahodil na zlínskou branku. Puk se odrazil od tyče do betonu gólmana Hamé, odkud zamířil za brankovou čáru. V hledišti Duhové arény zazněly poprvé oslavné chorály domácích příznivců.

Dostat zpět do hry mohl Zlín při vyloučení Rolínka Balaštík, po přiťuknutí Čajánka si opět vylámal zuby na Lašákovi. Slovák ve službách Pardubic se blýskl i při šanci Mokrejše, kterou zmařil rychlým švihem lapačkou.

Zlín se snažil, tlačil se před pardubickou branku. Puk jej ale příliš neposlouchal, domácí v poklidu hlídalil své vedení. Po šťastné první brance Hemského hráli v klidu a nepřipustili zdramatizovaní výsledku ani při power play Zlína. O zisku titulu mohou Východočeši rozhodnout už ve čtvrtém finálovém duelu, který je na programu v neděli.

Moeller Pardubice - Hamé Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Hemský (Průcha, Koukal), 45. Průcha (Hemský). Rozhodčí: Jebavý, Homola - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 9300 (vyprodáno). Stav série: 3:0.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Divíšek, Bulis - Hemský, Koukal, Průcha - Rolínek, Mikeska, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Galvas, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček (25. Tesařík) - Okál, Čajánek, Veselý - Balaštík, M. Čech, M. Erat - Mokrejš, Kristek, Kováčik - od 41. navíc Barinka, od 47. Jenáček, Záhorovský. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.