Rubriky:

Tipsport extraliga

Mistři slavili se sudem od piva i s dortem

10. dubna 2005 22:34 - PARDUBICE

Vítězné doutníky, speciálně vyrobené čepice a trička, šampaňské, mistrovský pohár, to všechno patří k nezbytné výbavě hokejových šampionů po celém světě. V Pardubicích při oslavách novopečených českých mistrů tyhlepropriety nechyběly, ale přesto byla Duhová aréna kulisou netradičních radovánek.

Ještě před pohárem od vedení ligy pozvedli nad hlavu Pardubičtí svou vlastní trofej, prázdný sud od piva, a pak se v šatně vrhli na dort, který dostal ke svým dnešním šestadvacátým narozeninám brankář Ján Lašák.

Sud do pardubické šatny ještě před play off dovlekl z podniku, jehož je spolumajitelem pardubický útočník Petr Sýkora, útočník Tomáš Divíšek. Prázdnou plechovou nádobu nastříkali hráči nastříbrno, aby připomínal slavný Stanley Cup, napsali na ni jména všech pardubických hráčů a překřtili ji na Crazy cup podle názvu Sýkorova baru. Dnes jej stejně jako slavnou zámořskou trofej zvedli nad hlavu, jen pít se z něj nedalo. "Ani nevím, co s ním bude teď," krčil rameny Jiří Dopita.

Mezitím ostatní zakrojili nůž do perníkového dortu, který si z ledu odvezl Lašák. Cukrářské veledílo bylo vyvedené jako ledová plocha, na níž na břiše leželi hráči. Mělo to zobrazovat tradiční oslavy hráčů, kteří po vítězném utkání jezdí na ledě po břiše. Lašák měl dnes narozeniny, na které nikdy nezapomene. "Víc ale budu slavit titul," smál se.

Hráče čekala dlouhá noc. V deset hodin večer je vítaly tisíce lidí na Perštýnském náměstí. "Doufám, že bude teplý, vlahý večer," vtipkoval Michal Mikeska. Pro náhradní řešení nešel daleko. "Když bude pršet, schováme se někam do tepla do baru," rozesmál se.

Pro Jiřího Dopitu už by to mohla být otrava. Jen v extralize už slavil titul posedmé. Na oslavy se ale těšil. Všechny cennosti, které kdy získal, prý pečlivě schraňuje. "Medaili si dám k ostatním do trezoru. Někde mám i všechna trička a čepice, ale vystavené je nemám," prohodil Dopita.

On byl jedním z těch, kteří si během play off nechali narůst bradku. "Půjde hned dolů," plánoval pardubický kapitán. Lašák si ji naopak chtěl nechat. "Ještě se mi líbí," smál se.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..