Rubriky:

Tipsport extraliga

Centrum Pardubic slavilo nové mistry

11. dubna 2005 09:56 - PARDUBICE

Pardubické Pernštýnské náměstí se stalo centrem oslav mistrovského titulu, který hokejisté Moelleru vybojovali ve finále extraligy se Zlínem. Hráči za svými příznivci dorazili v neděli po 22 hodině i s trofejí, hokejové hrdiny, kteří vrátili do města perníku titul po šestnácti letech vítaly tisíce lidí.

Každý chtěl alespoň na chvíli vidět pohár a ty, kteří titul pro Pardubice opět vybojovali. "Děkujeme," znělo z úst pardubického primátora Jiřího Stříteského i tisíců dalších hrdel.

"Kdo neskáče není Tesla hop, hop, hop," neslo se náměstím a dav se dal do pohybu. Fanoušci snad nejvíce oslavovali gólmana týmu Jana Lašáka. V davu převládaly červená a bílá, barvy pardubického hokejového klubu. Do těchto barev se oblékly snad celé Pardubice. Červenobílé dresy, červenobílé šály, červenobílé tváře či alespoň některé součásti oblečení byly všude; v Duhové aréně i u televizních obrazovek během zápasu, v restauracích, na automobilech i na Pernštýnském náměstí po něm.

"Pijeme červené, jaké jiné," pozvedli nad hlavu plastovou láhev mladí fanoušci. Ve skutečnosti se však pilo téměř všechno a všude. Pivo, bílé a červené víno i tvrdý alkohol bylo možné koupit nejen v restauracích a barech, ale i před nimi a na náměstí.

Pardubické hospody od odpoledne praskaly ve švech. Zejména pivnice s plazmovými televizory byly beznadějně obsazeny štamgasty, kteří si zde místa na víkendové zápasy rezervovali již minulý týden. Uvolněná místa hned po utkání obsadili šťastlivci, kteří zápas sledovali v hokejové hale. Téma hovorů bylo jediné: "Jsme mistři".

Oslavy na náměstí nebraly konce, protože fanoušci nechtěli "své" mistry pustit. Dlouhá noc čekala zřejmě i strážníky a policisty, kteří na neděli posílili služby. "Zatím je vše bez problémů. Věříme, že to tak vydrží," řekl operační důstojník pardubické policie.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..