Sparta - Slavia 4:2Slavia se v pražském derby konečně dočkala gólu, na Spartu ale ani tak nevyzrála

4. Doležal 0 : 1
13. Kumstát 1 : 1
18. Stránský 1 : 2
27. Pech 2 : 2
29. Buchtele 3 : 2
48. Ton 4 : 2

Na třetí pokus už sice kouzlo gólmana Pöpperleho odčarovali a gólu se dočkali, přesto to hokejistům Slavie na výhru v pražském derby ani tentokrát nestačilo. Sparta po obratu ve skóre svého rivala v jubilejním 100. vzájemném měření sil v nejvyšší soutěži přehrála 4:2 a upevnila si pozici na čele tabulky. I třetí pražské derby sledovala návštěva přes deset tisíc fanoušků.

Zklamaný brankář Slavie Adam Svoboda.

Ve dvou předešlých vzájemných zápasech probíhající sezóny vyšli pokaždé střelecky naprázdno, napotřetí se však sešívaní gólu dočkali velice brzy. Po deseti vteřinách hry sice ještě unikající Žejdl neuspěl, ve čtvrté minutě už ale Bednář po parádní individuální akci našel Jiřího Doležala, jenž trefil skulinku mezi Pöpperleho betony a otevřel skóre.

Naprosto po zásluze, neboť hosté byli v úvodu podstatně nebezpečnější. Po deseti minutách se probrala i Sparta a po jednom závaru před Svobodou, který se v brance Slavie objevil poprvé v sezóně od začátku utkání, málem i srovnala. To se jí povedlo vzápětí, když v přesilové hře našel Pech střílenou přihrávkou Kumstáta, kterému už stačilo jen nastavit hůl.

V šestnácté minutě mohl skóre otočit Forman, Svoboda se ale stačil rychle přesunout a svůj tým podržel. A tak to nakonec byla Slavia, kdo odcházel poprvé do šaten spokojenější. Zasloužil se o to Stránský, který tečoval Whartonovo nahození.

V prostřední třetině Sparta viditelně přidala a dostávala svého rivala pod tlak. Ve 26. minutě zakončoval po přečíslení dvou na jednoho Kumstát, Svoboda ale famózním zákrokem puk vyrazil nad branku. Jenže o minutu později vystřelil z mezikruží Pech a opět bylo srovnáno. Sparta navíc za další dvě minuty šla poprvé do vedení, když po zaváhání obránce Knota úspěšně zakončoval Buchtele.

Ve třetí části hry se slávisté pochopitelně tlačili do útoku, tím ale vznikala i okénka v jejich defenzivě. Tona s Buchtelem Svoboda vychytal, pak ale neodhadl situaci na útočné modré hostující zadák Valach a po rychlém kontru zužitkoval Hlinkovu pobídku Ton a zajistil Holešovickým dvoubrankový náskok.

Zbytek duelu už si domácí hokejisté s poklidem pohlídali a mohli si tak užívat skandování převážné části publika "Vládci Prahy!"

37. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Kumstát (Pech, Přibyl), 27. Pech (Kumstát, Sičák), 29. Buchtele (Pech, Krejčík), 48. P. Ton (J. Hlinka) - 4. J. Doležal (Bednář, Štich), 18. Stránský (Wharton). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Kostka, Flegl. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 11 146.
Sparta Praha: Pöpperle - Pilař, Krejčík, Švrček, Sičák, Kubát, Philipp, Polášek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Forman, Simon, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Štich, Knot - Bednář, Žejdl, Tomica - Stránský, P. Jelínek, J. Doležal - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Poletín, Klhůfek, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.