Rubriky:

Tipsport extraliga

Barinka nečte noviny ani internet, od Nedvěda sklidil komplimenty

10. ledna 2014 22:03 - Ostrava

Proti vlně kritiky spojené s jeho nominací na olympijské hry do Soči kontroval vítkovický hokejový obránce Michal Barinka patrně tím nejlepším možným způsobem. K páteční výhře 8:4 nad Libercem pomohl svým barvám gólem a asistencí. A liberecký kapitán a spoluhráč z olympijského výběru Petr Nedvěd ho dokonce označil za nejlepšího hráče celého utkání.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Samozřejmě, že taková pochvala potěší. Budu se snažit, ať to takhle jde dále," řekl po utkání novinářům Barinka, který během minulých dnů musel čelit až drtivé kritice kvůli jeho zařazení do výběru pro zimní hry v Soči. Odborná i laická veřejnost za tím hledají protekci a jeho příbuzenský vztah s koučem Aloisem Hadamczikem, s jehož dcerou Nikol se Barinka před necelými pěti lety oženil.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Devětadvacetiletý bek si po pondělní nominaci dal zákaz číst noviny a internet. "Nečtu to, musel bych se zbláznit. Musím se obrnit a pokusit se ty škarohlídy nevnímat. Po tom, co vypuklo to šílenství, člověk to až nechápe... Naštěstí rodina i kluci z mančaftu se mi snaží pomoct," ocenil Barinka.

Výkonem proti Liberci mohl část kritiků umlčet. Na vítěznou vlnu momentálně nasedly celé Vítkovice, který po výhrách nad nejsilnějším tandemem soutěže Spartou a Hradcem zničily i Liberec. Krátce po polovině normální doby vedli Ostravané už 8:1 a od návratu ze Spenglerova poháru ještě neztratily ani bod.

"Do třetí třetiny jsme ale nastoupili úplně jinak, vlažně. Začali jsme zase hrát hokej, který jsme doma hrávali předtím. Dvě třetiny byly parádní, ale musíme tak odehrát celé utkání," zdůraznil Barinka.

Inkasoval i bolestivý úder

Ten kromě pochvaly sklidil od Nedvěda i bolestivý zásah pukem do obličeje. Těsně před koncem druhé třetiny ho liberecký veterán trefil tvrdou střelou pod plexisklo. "Dostal jsem to naplacato, docela pecka, nic příjemného. Byl jsem otřesený, chvilku jsem nevěděl, kde jsem. Ale zaledoval jsem to a pak to bylo dobré. Při odchodu z druhé třetiny se mě (Nedvěd) ptal, jestli jsem v pořádku," řekl Barinka.

Vítkovického beka nejvíce těší, že tým chytil po Novém roce druhý dech a dere se vzhůru. "Hodně jsme zlepšili přesilovky. Řekli jsme si, že musíme více střílet, zjednodušit hru a ne se motat někde po rozích. Bez střelby to nejde," uzavřel Barinka.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..