Rubriky:

Tipsport extraliga

Průchu nezastavila ani krev

11. dubna 2005 15:22 - PARDUBICE

V obličeji měl křídelní útočník třetí domácí řady Petr Průcha krvavé šrámy, přestál i náraz hlavou na mantinel a pak už se přidal k radosti Pardubických. Titul byl doma. "V zápase bolest tolik necítíte, vyplavuje se adrenalin. Horší to bývá večer po něm," vyprávěl v neděli mrštný forvard.

"Zlín to na nás zkoušel, protože věděl, že v minulých letech jsme se nechávali zbytečně vylučovat. Ale my jsme se o tom bavili v kabině, že se nesmíme nechat vyprovokovat k oplácení," vysvětloval Průcha.

Společně s Hemským a Koukalem tvořil nejnebezpečnější řadu finálové série a dostal se až do hledáčku reprezentace pro MS v Rakousku. Právě Průcha se spoluhráči z třetího útoku nejvydatněji zatápěl zlínské defenzívě, v sobotu měl bilanci 1+1, o den později po jeho pokusu ale zvonila jen tyčka Murínovy svatyně.

Zlínský Jaroslav Balaštík byl sice nejlepším kanonýrem základní části, ale ve finále se s formou minul. Puky z jeho hokejky razítkovaly tyčky, svištěly nad brankou, nebo narážely do připraveného Lašáka. "Člověk to musí zkoušet pořád, jinak to prokletí neodčaruje," nechal se slyšet forvard, jehož v posledním zápase gólově zastoupil Martin Čech.

Balaštík byl sice v základní části nejlepším střelcem vzájemných zápasů s Pardubicemi, ale ve chvíli, kdy na něj Hamé spoléhalo nejvíc, se mu nedařilo. Absence Lešky, který jej chytrými přihrávkami vybízel ke gólům, byla znát až příliš.

sob, bum, JN, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..