Vedoucí Sparta řádila v Pardubicích. Plzeň prohrála s Hradcem bitvu o druhé místo

Svou třetí čtvrtinu základní části v pátek uzavřela hokejová Tipsport extraliga. V souboji dvou týmů s aktuálně nejlepší formou porazily Vítkovice doma Třinec 6:3. Šlágr kola v podobě přímé bitvy o druhé místo vyhrál doma Hradec Králové nad Plzní 3:0. Tradiční duel mezi Pardubicemi a Spartou jednoznačně ovládl lídr tabulky z Prahy vítězstvím 6:2. Holešovičtí si udrželi na čele sedmnáctibodový náskok před Mountfieldem.

Petr Kolouch (Vítkovice) se raduje z prvního gólu svého týmu proti Třinci.

Vítkovičtí hokejisté potvrdili, že po návratu ze Spenglerova poháru hrají ve velké pohodě. V moravskoslezském derby porazili Třinec, který dokázal zápas dvakrát srovnat, když prohrával po dvou gólech v rozmezí 14 sekund 0:2 a poté i 2:3. Atraktivní duel nakonec strhl na stranu domácích dvěma góly Peter Húževka. Vítkovice tak prodloužily vítěznou sérii na šest zápasů a na pátém místě o tři body odskočily právě Třinci. Ten naopak po pěti výhrách poprvé prohrál.

V duelech Sparty na pardubickém ledě padá hodně branek, což se potvrdilo i tentokrát. Žádné drama se ale na východě Čech nekonalo. Sparta vedla už po necelých devíti minutách 3:0 a zápas od začátku kontrolovala. Brankáře Salfického po třech inkasovaných gólech vystřídal Hudáček, ale i on rovněž třikrát inkasoval. Pardubice počtvrté za sebou nebodovaly a na jedenáctém místě ztrácí bod na předkolo play off.  Radovanu Somíkovi tak 500. extraligový duel ve východočeském dresu pořádně zhořkl.

Kacetl vychytal obhájce obhájce titulu

Hradec Králové jasně ovládl souboj o druhé místo. Plzeň doplatila na nedisciplinovanost, když první dva góly inkasovala v oslabení. Indiáni nenavázali na třízápasovou vítěznou sérii. Hradec, v jehož dresu poprvé nastoupil Tomáš Pospíšil zapůjčený na hostování z Liberce, naopak slaví druhou výhru v posledních šesti zápasech. Jeho brankář Ondřej Kacetl vychytal první nulu v kariéře.

Litvínov v důležitém souboji o účast v play off porazil doma Slavii 4:2, když sešívaní prožili hororovou první třetinu. Prohráli ji 0:3 a v brance hostů vystřídal Svobodu Furch. Vervu ale v cestě za vítězstvím nezastavila ani kuriózní inkasovaná branka z druhé třetiny.

Brankář Francouz zřejmě v domnění, že je signalizováno vyloučení, opustil bránu a Sklenář tak pohodlně snížil do prázdné klece. Litvínov bodoval doma podesáté za sebou, poskočil na desátou příčku a na Slavii ztrácí jediný bod.

Liberec i bez Nedvěda zlomil zlínské prokletí

Liberečtí Bílí Tygři i bez zraněného kapitána Petra Nedvěda dokázali poprvé v sezóně bodovat proti Zlínu a hned slaví výhru 4:3. Zlín sice vedl ještě v první třetině 2:1, ale na body nakonec nedosáhl a čekání na ně prodloužil už na čtyři utkání.

Brněnská Kometa potřetí v tomto roce vyšla doma naprázdno. Prohrála 2:3 s Karlovými Vary, které předtím porazila v obou vzájemných zápasech. Západočeši stále nevzdávají boj o první desítku, z posledních šesti zápasů na soupeřově ledě už počtvrté vyhráli. Tentokrát rozhodli o výhře dvěma góly ve třetí třetině, když Vachovec se trefil dokonce v oslabení. Varům patří dvanáctá příčka se čtyřbodovým odstupem na desátý Litvínov, Kometě patří pátá příčka se stejným bodovým ziskem jako Vítkovice.

Poslední Chomutov už prohrál pojedenácté v řadě. Kladnu podlehl 1:2 po samostatných nájezdech, když jedinou branku v dovednostní soutěži zaznamenal hostující Rudovský. Kladno přitom bylo posledním soupeřem, kterého Piráti dokázali v této sezóně porazit. Předposlední Rytíři odskočili svému soupeři v tabulce na rozdíl sedmnácti bodů.

Hokejová Tipsport extraliga, 39. kolo:
Vítkovice - Třinec 6:3
Branky: 6. Kolouch, 6. Šedivý, 36. Szturc, 47. a 49. Húževka, 60. Roman - 8. a 28. Orsava, 39. Roth.
Litvínov - Slavia 4:2
Branky: 10. Jánský, 12. Kousalík, 16. Martynek, 44. Trávníček - 25. Sklenář, 60. Bednář.
Chomutov - Kladno 1:2 po sam. nájezdech
Branky: 51. Bartečko - 7. Treille, rozhodující nájezd Rudovský.
Zlín - Liberec 3:4
Branky: 6. Matějíček, 8. Řezníček, 59. Veselý - 5. a 36. J. Vlach, 17. Valský, 22. Urban.
Pardubice - Sparta 2:6
Branky: 47. a 24. Sýkora - 2. Pech, 8. Buchtele, 9. Hlinka, 31. Krejčík, 43. Ton, 48. Sičák.
Hradec Králové - Plzeň 3:0
Branky: 16. Šimánek, 29. Květoň, 53. Knotek.
Brno - Karlovy Vary 2:3
Branky: 20. Němec, 60. J. Svoboda - 28. Zucker, 45. Micka, 49. Vachovec.