Jihlava - Ml. Boleslav 1:2Boleslav zdolala třetí Jihlavu a potvrdila dominanci v první lize

Hokejisté Mladé Boleslavi zvládli duel se třetí Jihlavou a po vítězství 2:1 dál drží šestnáctibodový náskok v první lize. Zvítězila i druhá Olomouc, která zdolala Beroun 4:0. Důležitý zápas o postup do play off zvládly osmé Benátky nad Jizerou a svého nejbližšího pronásledovatele Ústí nad Labem porazily 5:2.

V Jihlavě začali lépe hosté, kteří se ujali vedení ve 13. minutě díky střele Jeřábka od modré čáry v přesilové hře. Vedení Boleslavi navýšil 90 vteřin před přestávkou z dorážky Mikulík. Duklu vrátila do zápasu střela Haluzy z mezikruží ve 25. minutě, vyrovnat však už nestačila a utrpěla první domácí porážku po deseti zápasech.

Asi 200 jihlavských fandů před zápasem dalo v centru města před radnicí najevo podporu Bedřichu Ščerbanovi, jednateli klubu, který nabídl rezignaci poté, co radní za ODS podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezření na machinace v hospodaření klubu. Rada města to již ale odmítla a Ščerbana ve funkci potvrdila.

Beroun doma na favorizovanou Olomouc nestačil a podlehl jasně 0:4. Hosté utnuli dobrý nástup Medvědů už v páté minutě trefou Hermana, do poloviny zápasu skórovali ještě Lehečka a Kindl a pět minut před koncem pečetil skóre Diviš.

Benátky klíčový duel o osmičku zvládly a během úvodní půlhodiny si díky Duškovi, Jánošíkovi a dvěma trefám Bárty vypracovaly čtyřbrankový náskok. Na snížení Skleničky rychle odpověděl Krejčík, v závěrečné třetině už jen zkorigoval skóre ústecký Pořický.

Benátky tak potvrdily formu z posledních dvou zápasů, z nichž měly skóre 17:2, a vzdálily se osmému Ústí na šest bodů.

Havlíčkův Brod má jisté play off

Jistý postup do play off má po dnešku čtvrtý Havlíčkův Brod, který vyhrál 3:2 po nájezdech v Kadani. Rebel tam vedl díky zásahům Gengela a Bergera ze druhé třetiny už 2:0, jenže soupeř vyrovnal zásluhou Jíry a Tona. Rozhodující nájezd proměnil Stach.

Litoměřice prohrály překvapivě s předposledními Budějovicemi 2:3, ale udržely pátou příčku, protože bez bodu zůstala i šestá Třebíč. Tu zdolal na svém ledě Šumperk díky přesilovkovým trefám Holíka a Staňka 2:1 a bodově se dotáhl na deváté Ústí.

Gólově nejbohatší duel viděli fanoušci v Havířově, který díky parádnímu závěru porazil doma Most 7:4. Hosté sice v úvodu závěrečné třetiny dvěma góly získali náskok 4:2, Havířov však získal tři body díky pěti brankám v posledních dvanácti minutách.

44. kolo první hokejové ligy:
Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 5:2 (2:0, 3:1, 0:1)
Branky: 13. a 25. Bárta, 8. Dušek, 28. Jánošík, 39. Krejčík - 34. Sklenička, 48. Pořický. Rozhodčí: R. Svoboda - Kis, T. Svoboda. Vyloučení: 2:5, navíc Říha (Benátky) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 257.
Jihlava - Mladá Boleslav 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 25. Haluza - 13. Jarůšek, 18. Mikulík. Rozhodčí: Schmejkal, Smitka - Beneš, Svobodová. Vyloučení: 6:11, navíc Dobrovolný (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1709.
Kadaň - Havlíčkův Brod 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 37. Jíra, 42. Ton - 24. Gengel, 27. Berger, rozhodující nájezd Stach. Rozhodčí: Škrobák - Černý, Krátký. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 198.
Beroun - Olomouc 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 5. Herman, 21. Lehečka, 28. Kindl, 55. Diviš. Rozhodčí: Horinek - Špůr, Svoboda. Vyloučení: 12:8, navíc A. Půlpán - Kindl oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 180.
Havířov - Most 7:4 (1:2, 1:0, 5:2)
Branky: 8. Maruna, 35. Vosátko, 49. Pechanec, 52. Klimša, 53. Jakúbek, 59. Krisl, 60. Roupec - 12. Smolka, 17. Písařík, 44. Nedrda, 49. Bojer. Rozhodčí: Vampola - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 1473.
Litoměřice - České Budějovice 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 6. Hrbas, 37. Doležal - 1. Kotalík, 2. Šach, 45. Pšurný. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 960.
Šumperk - Třebíč 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 38. Holík, 49. Staněk - 43. Křivohlávek. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 631.