Rubriky:

Tipsport extraliga

Salfa je duší pořád mladíkem, říká brankář Hudáček o parťákovi z Pardubic

28. ledna 2014 13:06 - Pardubice

Po svém listopadovém příchodu do Pardubic odchytal gólman Július Hudáček za zdejší tým v hokejové extralize v rychlém sledu už kolem dvacítky zápasů. Momentálně je jedničkou na brankářském postu Východočechů. A uvědomuje si, že mužstvo má před sebou klíčovou fázi sezóny, v níž se rozhodne o jeho případné účasti v play off.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Jak se na východě Čech cítíte?

Řada lidí označuje Pardubice za český hokejový velkoklub, což vnímám pozitivně. Ale mám za sebou už působení ve slovenských Košicích, s nimiž jsem získal tři tituly v tamní extralize, švédské Frölundě z Göteborgu, i krátké angažmá v ruském Novosobirsku. A to jsou také hokejové pojmy, takže jsem už na leccos zvyklý. Tlaky na hráče ke špičkovému hokeji patří. V Pardubicích se mi líbí krásná hala. I město je super. A kdyby se nám ještě dařilo víc i v hokeji, tak by to bylo po všech stránkách vynikající.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Vaším parťákem na brankářském postu je zkušený Dušan Salfický. Funguje spolupráce?

Salfu, jak mu říkáme, jsem předtím neznal. Jenom z televize. Vím, že v březnu mu bude dvaačtyřicet let, ale má energie víc, než mnozí mladí hráči. Duší zůstal pořád mladíkem. I po mém příchodu odchytal už několik zápasů, aby byl v permanenci. Je připraven kdykoliv nastoupit, kdyby to bylo potřeba. Takže jeho úloha se nijak nemění. Takhle to bylo nastavené i v předchozím průběhu sezóny, kdy v Pardubicích ještě působil brankář Martin Růžička.

Na pardubické soupisce figuruje už devět cizinců, když k silné enklávě slovenských hráčů a Slovinci Gregorcovi přibyli i ruští útočníci Mozer a Pianov. Co od nich očekáváte?

Jsou to mladí chlapci z Avangardu Omsk, kteří by do naší hry měli přinést přímočarost a jednoduchost. Současný hokej se hraje ve stylu nahoru- dolů.

Jak vidíte aktuální ambice týmu?

Především si uvědomuji, že bez brankáře se vyhrát nedá, proto chci podávat co nejlepší výkony. Pomýšleli jsme na elitní šestku v tabulce, která nám ale uniká. Soustředíme se na umístění do desátého místa, abychom z předkola play-off měli šanci dostat se až do čtvrtfinále.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..