33. Hlinka 3:0
53. Filippi 3:1
Záznam online reportáže »

28. ledna 2014 20:59 - Praha

Hokejisté Sparty porazili v 43. kole extraligy Liberec 3:1 a upevnili si vedení v tabulce. Po zaváhání doposud druhé Plzně vedou Pražané soutěž s náskokem 18 bodů na Hradec Králové. Zápas, i díky akci Sparta vzdává hold, sledovalo 12.350 diváků, což je druhá nejvyšší návštěva sezóny. Více fanoušků zavítalo jen na pražské derby.

Vlastimil Vacek, Právo

Sparta začala utkání aktivně, gólové šance si ale dlouho nevytvářela. V šesté minutě ve slibné šanci netrefil poloodkrytou branku Klimek, následně měl ale více práce než Melicherčík domácí Pöpperle. Vampolovu střelu po přečíslení dva na jednoho vyrazil a poradil si i s nebezpečným pokusem Čutty. Do vedení se domácí dostali v první přesilové hře, na konci přesné kombinace Sparty byl Buchtele.

Na začátku druhé třetiny se do slibných šancí dostali Hlinka a Kumstát, Melicherčík byl však připraven. Na druhé straně Pöpperle zlikvidoval pokus Bulíře. V polovině zápasu fauloval v gólové šanci Vitásek Tona, nejlepší střelec extraligy se z následného trestného střílení nemýlil a připsal si 32. branku v sezóně. O tři minuty později se prosadil i druhý elitní hráč domácích - Hlinka, který tak oslavil svůj 600. zápas v dresu Sparty v nejvyšší soutěži.

Liberec bojující o posun do elitní desítky tabulky se snažil duel zdramatizovat, Pöpperle ale potvrzoval, že momentálně chytá ve velké pohodě. Ve 43. minutě si poradil i se samostatným nájezdem kapitána Tygrů Nedvěda. Poté zlikvidoval i střely Valského a Urbana, desátou nulu v sezóně ale nakonec neudržel. V 53. minutě jej překonal Filippi. Víc ovšem hosté nedokázali, i když téměř dvě minuty hráli v závěru power play.

43. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Buchtele (Přibyl, Pech), 30. P. Ton z trest. střílení, 33. J. Hlinka (P. Ton, Pilař) - 53. Filippi (Vitásek, J. Vlach). Rozhodčí: R. Čech, Horák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:5, navíc Vampola (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 12.350.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Krejčík, Polášek, Švrček, Philipp, Kubát, Sičák - P. Ton, J. Hlinka, T. Rachůnek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Simon, Rolinek - Forman, Přibyl, I. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.
Liberec: Melicherčík - Hunkes, Vitásek, Voráček, Gřegořek, Čutta, Čakajík - Vampola, P. Nedvěd, Bulíř - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, Urban, J. Vlach - Zacha, Filippi, Kica. Trenéři: Hynek a M. Černý.