Litvínov udolal Spartu v nájezdech. Zlín uspěl ve Vítkovicích, Piráti prohráli podvacáté v řadě

Hokejisté pražské Sparty si v Tipsport extralize připsali čtvrtou venkovní porážku v řadě. Suverén letošního ročníku podlehl ve 47. kole na ledě Litvínova 2:3 po samostatných nájezdech. Dařilo se naopak Zlínu, který zvítězil ve Vítkovicích 5:2. Berani zaznamenali třetí výhru v řadě a předstihli Ostravany v tabulce. Pardubice porazily 4:2 trápící se Chomutov, který utrpěl dvacátou porážku za sebou. Karlovy Vary obdržely debakl s Třincem, který nasázel protivníkovi šest gólů. Obhájce titulu z Plzně vsítil na Kladně jediný gól, i ten mu ale stačil na vítězství. Brno otočilo nepříznivý stav s Hradcem Králové a nakonec se radovalo z tříbodového zisku po výsledku 2:1.

Litvínovský střelec rozhodující branky při samostatných nájezdech Robin Hanzl (vlevo) a Matěj Stříteský se radují z vítězství nad Spartou.

Litvínov, který usiluje o start v předkole play off, skóroval proti Spartě zásluhou Pavlíka již ve třetí minutě. Brankář Vervy Pavel Francouz držel čisté konto až do 34. minuty, kdy v početní výhodě srovnal Krejčík. V napínavé třetí třetině nejprve vrátil Severočechům jednogólový náskok z trestného střílení Martynek, kanonýr Petr Ton ale tři minuty před koncem základní hrací doby poslal v přesilovce utkání do prodloužení.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

V něm se o vítězi nerozhodlo a na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí. Dva cenné body jim ve třetí sérii zařídil Hanzl. Litvínov dokázal ve svém hájemství bodovat počtrnácté v řadě. Holešovický klub porazil poprvé v sezóně.

Ve třech předcházejících vzájemných duelech mezi Vítkovicemi a Zlínem si plný bodový zisk odvezli vždy hosté a toto pravidlo nebylo porušeno ani ve čtvrtek. Berani zaskočili soupeře hned v úvodu. V 8. minutě otevřel skóre v přesilovce Čajánek a o necelých šest minut později navýšil náskok Veselý.

V prostřední části hry přidal třetí branku Zámorský, a když se ve 28. minutě prosadil ve vlastním oslabení podruhé v utkání Veselý, bylo o třech bodech v podstatě rozhodnuto. Ostravané sice v rozmezí 29. a 30. minuty souboj zdramatizovali, na vyrovnání ale  nedosáhli. Naopak zlínské vítězství pojistil v 54. minutě Köhler. Vítkovičtí už bez olympionika Michala Barinky prohráli teprve potřetí z posledních šestnácti kol.

Mistrovské Plzni stačil na výhru v Kladně jediný přesný zásah. Tři body vystřelil Indiánům ve 12. minutě Tomáš Vlasák. Rytíři prohráli čtyřikrát za sebou při celkovém skóre 2:15 a definitivně tak po základní části skončí na předposlední třinácté pozici. Naopak Západočeši vyhráli šest z posledních osmi střetnutí a jsou druzí.

Obrat Komety dokonal Němec

Pardubice si poradily s posledním Chomutovem, který zaokrouhlil rekordní šňůru porážek na dvacet. Svěřenci trenéra Zdeňka Venery si díky tříbodovému zisku upevnili v tabulce osmou příčku.

Hradec Králové začal v brněnské Kajot Areně slibně. Ve 4. minutě překonal gólmana Jiřího Trvaje zkušený Jaroslav Kudrna. Těsné vedení držel Mountfield čtyřicet minut, v závěrečné části se ale Kometě podařil obrat. Po třiatřiceti vteřinách hry nejprve vyrovnal Jan Hruška a v čase 56:37 překlopil výsledek na stranu Moravanů v přesilovce Němec.

Karlovy Vary si toužily po třech porážkách zlepšit náladu vítězstvím nad Třincem, jenže na ledě kralovali hosté. Gólem a dvěma přihrávkami přispěl k triumfu Slezanů Martin Růžička. Oceláři se po výhře 6:2 posunuli v tabulce na třetí místo. Energie zůstává dvanáctá s pětibodovým mankem na desátý Liberec.

Hokejová Tipsport extraliga - 47. kolo:
Vítkovice - Zlín 2:5
Branky: 29. Sloboda, 30. Kucsera - 13. a 28. Veselý, 8. Čajánek, 25. Zámorský, 54. Köhler.
Litvínov - Sparta 3:2 po sam. náj.
Branky: 3. Pavlík, 49. Martynek z tr. střílení, rozh. nájezd Hanzl - 34. Krejčík, 57. Ton.
Kladno - Plzeň 0:1
Branka: 12. Vlasák.
Karlovy Vary - Třinec 2:6
Branky: 23. Pohl, 47. Roman Vlach - 5. Rákos, 17. D. Krejčí, 21. Adamský, 24. D. Nosek, 31. Bonk, 57. M. Růžička.
Pardubice - Chomutov 4:2
Branky: 6. T. Nosek, 18. Radil, 29. Mozer, 51. T. Zohorna - 24. M. Jass, 45. Krstev.
Brno - Hradec Králové 2:1
Branky: 41. J. Hruška, 57. Němec - 3. Kudrna.
14.1. Slavia - Liberec 5:6 po sam. náj.