Rubriky:

Tipsport extraliga

Jsme v desítce, ale ještě nás čeká hodně práce, říká liberecký gólman Lašák

11. února 2014 14:31 - Liberec

Hokejový brankář Ján Lašák je jedním z nejzkušenějších hráčů, na které budou liberečtí Bílí Tygři spoléhat v závěrečných pěti kolech základní části extraligy. „Znám svoji úlohu, ale hokej je týmová hra. Snažím se, abych zapadal jako dílek do obrázku,“ zvolil zkušený gólman zajímavý příměr.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Před reprezentační přestávkou pronikl liberecký celek do elitní desítky v tabulce. „Dvakrát po sobě jsme vyhráli, ale ještě nás čeká hodně práce. Musím dál šlapat, protože cíl je daný a nic se na něm nemění. Chceme do předkola play off," podotkl slovenský brankář, který přišel do Liberce nedávno z Dukly Trenčín.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

„Přiznám se, že nynější pauza v extralize mi nevyhovuje. Byl bych raději, kdyby se hrálo dál, ale olympiáda má přednost. Trošku si oddychneme a začneme se připravovat na nejdůležitější fázi sezóny, abychom byli přichystaní na nejbližší extraligový zápas s Pardubicemi," uvažoval Lašák.

V pátek sehrají Liberečtí přípravný zápas s ruským Vladivostokem, účastníkem KHL.

Následující duel o body s Východočechy, který je na pořadu až 25. února, bude pro libereckého gólmana specifický. V Pardubicích totiž dlouho působil a v roce 2005 s nimi slavil titul v extralize! „Jistě to bude velký zápas, pardubický klub velmi dobře znám. Potřebujeme body a nehledím na to, proti jakému soupeři hrajeme. Škoda, že za nás ještě nenastoupí kanonýr Martin Bartek, který je v trestu. Aspoň si dostatečně oddychne a pak začne znovu pálit," pravil brankář.

Lašák je bývalým slovenským reprezentantem a mistrem světa z roku 2002. Samozřejmě sleduje i národní tým své rodné země na olympiádě v Soči. „Máme super gólmany, jimiž jsou Halák, Budaj a Laco. Nikdy v historii jsme lepší brankářskou trojici neměli. Ale na každém velkém turnaji záleží i na maličkostech a věřím, že Slovensku bude přát i štěstí," řekl na adresu svých reprezentačních nástupců.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..