Rubriky:

Tipsport extraliga

Při nájezdech zkouším různé varianty, říká litvínovský útočník Hanzl

13. února 2014 07:50 - Litvínov

V hokejové Tipsport extralize patří k nejlepším hráčům, co se týče úspěšnosti při samostatných nájezdech. Útočník Robin Hanzl v nich zařídil již několik vítězství Litvínova. Jedno z nejcennějších bylo v posledním kole před reprezentační přestávkou, kdy vyzrál na zkušeného sparťanského gólmana Málka. Nyní ale už Hanzl myslí na finiš základní části nejvyšší soutěže.

 

Libor Zavoral, ČTK

Jaký máte návod na vítězné penaltové koncovky?

Snažím se reagovat i podle pohybu soupeřova brankáře a třeba i na poslední chvíli změnit způsob zakončení. Zkouším různé varianty nájezdů. Takže nemám jen jeden způsob provedení. To by bylo špatné, protože bych byl pro gólmany hodně čitelný. Nepočítám si proměněné nájezdy, to spíš opačně se pokouším dobrat toho, proč jsem gól nedal. Ale naštěstí těch nevyužitých nájezdů nebylo zase tolik.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Prý jste měl zdravotní problémy. Jak se cítíte?

Můj zdravotní stav se zlepšil, je to dobré. Hraji dál, zdraví momentálně drží a nic mi nepřekáží v tréninku.

Jak vnímáte současnou reprezentační přestávku v extralize?

Pauza je delší než obvykle v průběhu sezóny. Pro někoho to může být nepříjemné. O to bude pak těžší se znovu rozjet. Ale chceme období do pokračování extraligy vyplnit tak, abychom byli na závěr základní části dobře připravení.

S čím půjdete do zbývajících pěti kol?

Bojujeme o co nejlepší umístění a hlavně uhájení pozice v elitní desítce tabulky. Bude to vyrovnaný boj patrně až do konce. Asi by nestačilo vyhrát jen jeden nebo dva zápasy, pro větší jistotu je nutné maximálně bodovat. Hodně napoví už zápas s Karlovými Vary, který se hraje 25. února.

Josef Pešout , Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..