Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparta možná zakončí extraligu s Pardubicemi v Litoměřicích

26. února 2014 16:19 - Praha

Hokejová Sparta znovu řeší, kde se utká v závěrečném 52. kole základní části extraligy s Pardubicemi, které nemůže v pátek 7. března kvůli možné kolizi s duelem Lva Praha v prvním kole play off KHL přivítat v domácí Tipsport Areně. Výkonný výbor České svazu ledního hokeje nepodpořil dohodu klubů, že by Sparta nastoupila v Pardubicích a byla by vedena jako domácí tým. Pražané možná sehrají duel v Litoměřicích, kde sídlí prvoligový partnerský klub Sparty.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"Dnes jsme doporučili Spartě, aby hledala jiné řešení než změnu pořadatelství tak, aby se hrálo v Pardubicích. Pravidla to sice umožňují a je to na dohodě klubů, ale to doporučení má z mého pohledu velkou váhu. Řekli jsme Spartě, aby vymyslela jinou variantu," řekl prezident svazu Tomáš Král po jednání výkonného výboru.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Důvod je zřejmý - zachování regulérnosti soutěže. Zatímco Sparta už je vítězem základní části, Pardubice dosud nemají ani jistotu předkola play off. Zároveň však mohou zabojovat o pozici v první šestce a přímý postup do čtvrtfinále.

"Může určitě nastat situace, kdy se bude o něčem rozhodovat. A Pardubice by to zvýhodňovalo. Některé kluby už na to také reagovaly. Ani se nedivím, protože by to mohlo mít svoji roli a význam," uvedl Král.

Zástupce Sparty Petr Bříza mu jakožto jeden z členů výkonného výboru přislíbil, že se záležitostí bude Sparta opět zabývat. "Stále ale platí, že není možné, aby se měnilo datum a čas. Pokud zajistí Sparta veškeré potřebné podmínky, může zápas odehrát klidně v Litoměřicích," řekl Král.

"Bereme samozřejmě toto doporučení na vědomí. Vedení Sparty a Sportovního holdingu Praha zahájilo intenzivní jednání a nastalou situaci řešíme," řekl PR manažer Sparty Tomáš Zetek. Nejpravděpodobnější se tak jeví varianta s Litoměřicemi, kde Sparta hrála i zápasy European Trophy.

V posledním kole extraligy se hrají všechny zápasy ve stejný den i čas od 18:20 a Sparta už dříve u vedení soutěže s žádostí o změnu neuspěla. Stejně dopadl u vedení KHL Lev, který v případě umístění v první čtyřce Západní konference začne v Tipsport Areně v pátek 7. března play off. Záměr, že by Lev hrál už po poledni a Sparta ve stanovený čas, také neprošel, protože v KHL se v případě vyrovnaného stavu zápasy play off prodlužují až do rozhodnutí.

Přesunout zápas Lva na jiný stadión také nebylo možné. Podle reglementu KHL byl možný přesun do O2 areny, jež jako jediná vyhovuje, ale tam budou hrát Slavia s Litvínovem. Sparta po dohodě s Pardubicemi chystala vypravit speciální vlak, který by přepravil 1000 majitelů permanentních vstupenek do Pardubic a zpět do Prahy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..