Karlovy Vary - Kladno 2:4Rudovský zařídil dvěma góly výhru Kladna v Karlových Varech

Karlovy Vary

Hokejisté předposledního Kladna vyhráli ve 3. kole skupiny o umístění v extralize na ledě Karlových Varů 4:2, dvěma góly včetně vítězného se o tom zasloužil útočník Jan Rudovský.

Rytíři se dostali do vedení v 11. minutě, kdy se při vyloučení Gulašiho trefil Rudovský. O čtyři minuty později vyrovnal střelou od modré čáry Rýgl. Ve druhém dějství získali hosté dvoubrankový náskok. Bílek ještě příležitost nevyužil, ale ve 25. minutě při další početní výhodě Závorku překonal Strnad. Ještě před polovinou utkání se prosadil střelou zápěstím znovu Rudovský.

Jenom díky Závorkovi nebyl brankový rozdíl po druhé třetině ve prospěch Středočechů ještě výraznější. Ve 42. minutě se dočkali domácí snížení, když Hruška vyhrál vhazování a Zucker zamířil přesně. Zahájil tím nápor domácích.

Největší příležitost Kytnára, který unikl v oslabení, zlikvidoval perfektním zákrokem Chábera. Kladno pak sice nevyužilo 52 vteřin trvající přesilovku pět na tři, ale přerušilo tím tlak Západočechů a dovedlo utkání do vítězného konce. Při power play domácích zpečetil výsledek do prázdné branky Tenkrát.

3. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Rýgl (Bičánek, Zaťovič), 42. Zucker (R. Hruška) - 11. Rudovský (Patera, Kolářík), 25. Strnad (Bílek, Majeský), 29. Rudovský (Eberle, Patera), 60. Tenkrát. Rozhodčí: Lacina, Wagner - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Diváci: 479.
Karlovy Vary: Závorka - Rýgl, Bičánek, Kubka, Gulaši, Dresler, Šmach - Pohl, Balán, Zaťovič - Buc, Roman Vlach, Kytnár - Zucker, R. Hruška, R. Dlouhý. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.
Kladno: Chábera - Gutwald, Majeský, L. Procházka, Černošek, Kolářík, P. Hořava - Tenkrát, Havlíček, M. Hořava - Strnad, Lukáč, Bílek - Rudovský, Patera, Eberle - Dalecký, Machač, Bajaruns. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.