Karlovy Vary - Litvínov 0:3Nechvátal vychytal svou první nulu

36. Hübl 0 : 1
45. Majdan 0 : 2
50. Jánský 0 : 3

Svou první nulu v hokejové extralize zaznamenal litvínovský Patrik Nechvátal, který pomohl ve skupině o umístění k vítězství v Karlových Varech 3:0.

Karlovy Vary daly při loučení s domácími fanoušky, kterých zavítalo do KV Arény jen 789, příležitost řadě juniorů, jimž skončila sezona v MHL. Litvínov byl v úvodním dějství aktivnější, ale příležitosti Jurčíka, Hübla a Lukeše s přehledem vychytal Závorka. Za domácí jedinou vážnou střelu na Nechvátala vyslal Gulaši.

V polovině zápasu přepustil Závorka své místo v brance Honzíkovi, který si odbyl extraligovou premiéru. Ve 36. minutě ho střelou zápěstím z mezikruží překonal Hübl a poslal Litvínov do vedení. Severočeši ani ve třetí třetině nepřipustili výraznější změnu v rázu utkání. Ve 45. minutě po přihrávce Laše se trefil z mezikruží Majdan a po Honzíkově zaváhání potřetí dotlačil puk do karlovarské sítě Jánský.

5. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 36. Hübl (Lukeš, Jánský), 45. Majdan (Laš), 50. Jánský (Hübl). Rozhodčí: Horák, Pavlovič - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 789.
Karlovy Vary: Závorka (31. Honzík) - Kubka, Gulaši, Dresler, Šmach, Rýgl, Kvapil, T. Dvořák - Pohl, Roman Vlach, Zaťovič - V. Tomeček, Vachovec, Kytnár - Koblasa, Buc, Flek - Csamangó, Zadražil, Gorčík. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.
Litvínov: Nechvátal - Gula, Stříteský, Posmyk, Pavlík, Kokeš, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Trávníček - Majdan, Jurčík, Laš. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.