Chomutov - Kladno 0:6Kladno zaznamenalo nejvyšší výhru v sezóně

40. Růžička 0 : 4
41. Patera 0 : 5
57. Strnad 0 : 6

Chomutov

Hokejisté Kladna vyhráli v 5. kole skupiny o umístění v extralize na ledě Chomutova 6:0 a dosáhli své nejvyšší výhry v sezóně. Čisté konto si připsal Jan Chábera.

Kladenští lépe vstoupili do zápasu, k čemuž přispěla přesilová hra už po 33 sekundách. Velkou příležitost měl Dalecký, ale Martin Růžička v poslední chvíli puk vykopl. V další přesilovce Kladna jeli v polovině třetiny Bartečko s Bomersbackem na kladenského Davida Růžičku, ale ten stačil Bartečkovu přihrávku srazit.

V 15. minutě se kuriózním gólem dostalo Kladno do vedení. Puk se po střele Davida Růžičky odrazil od zadního mantinelu až před branku, kde ho Dalecký zametl do sítě. Druhý gól vstřelilo Kladno po vyhraném vhazování Patery v útočné třetině. Puk putoval okamžitě k Rudovskému, který se bez přípravy krásně trefil k levé tyčce.

Ve druhé třetině měl více ze hry Chomutov, ale příležitosti Bartečka, Stehlíka i Bartejse zůstaly nevyužity. Naopak Kladno vstřelilo třetí gól minutu a půl před koncem druhé třetiny v přesilové hře, když úspěšně dorážel Eberle. O 69 sekund později zvýšil David Růžička.

Od začátku třetí třetiny vystřídal v brance domácích Martina Růžičku Kostúr. Slovenský brankář si na puk ani nesáhl a po 56 sekundách ho musel lovit ze sítě. Patera přihrál na brankoviště Eberlemu, který neměl problém dostat puk do branky. Čestný úspěch Chomutova mohl vstřelit devět minut před koncem Nikola Gajovský, ale v úniku na Cháberu nevyzrál. Skóre dovršil Strnad, který ujel a střelou zápěstím překonal Kostúra.

5. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. Dalecký (David Růžička), 18. Rudovský (Patera), 39. Eberle (David Růžička), 40. David Růžička (T. Kaberle, Patera), 41. Eberle (Patera), 57. Strnad. Rozhodčí: Polák, Turčan - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváci: 1518.
Chomutov: Martin Růžička (41. Kostúr) - Malec, J. Stehlík, M. Jass, Rutta, Lojek, Bartejs, Šulák, R. Havel - Bomersback, Jaroslav Svoboda, Bartečko - O. Kaše, J. Straka, Kubinčák - D. Hruška, Kämpf, Hřebejk - Balej, Gajovský, Sikora. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Kolářík, P. Hořava, L. Procházka, Černošek, Majeský - Tenkrát, Kuchler, M. Hořava - Strnad, Lukáč, Bílek - Rudovský, Patera, Eberle - Dalecký, Machač, Havlíček. Trenéři: Čelanský, Zajíc a Neliba.