Rubriky:

Tipsport extraliga

Porážky nepitváme, do baráže jdeme s čistým stolem, říká chomutovský kouč Beck

25. března 2014 16:42 - Chomutov

Dvaapadesát porážek a jen šest vítězství. Takhle hrůzostrašná byla bilance hokejistů Chomutova v extralize. Přesto mají pořád naději, že se v soutěži udrží. Stačí jim k tomu v nadsázce řečeno maličkost: zvládnout čtyřčlennou baráž o extraligovou účast v příštím ročníku. Trenér Jaroslav Beck vnímá těžkou pozici týmu, přesto nepropadá skepsi.

 

Libor Zavoral, ČTK

Jak byste ještě zhodnotil chomutovské účinkování ve skupině o umístění v extralize?

Play out bylo specifické, protože už dopředu bylo rozhodnuto o pořadí v tabulce. Hráli jsme proti dvěma týmům, které se mohly hokejem bavit a dokončovat sezónu v klidu. Tedy Litvínovu a Karlovým Varům. Pro Kladno šlo stejně jako v našem případě o přípravu na baráž.

Naznačilo vám šest zápasů na konci extraligy něco o rozpoložení mužstva?

Neomlouvám naše porážky. Vím, že jsme udělali historický rekord, pokud jde o nízký bodový zisk v extralize. Ale nechceme se tím trápit. Hledali jsme sestavu a způsob hry pro baráž. A začneme s prázdným stolem stejně jako soupeři.

Máte jasno o složení kádru?

Bohužel nás pronásledovala marodka, na níž se v poslední době ocitli Sikora, Šagát, Pulpán, Krstev. Doufáme, že se budou postupně vracet na led. Brankářskou jedničkou zůstává Martin Růžička.

Jak spolupracujete s novým sportovním manažerem Borisem Čaplou?

Konzultujeme průběžnou situaci. Do klubu přišel nedávno takříkajíc s čistou hlavou a není zatížen dosavadními nezdary.

Co rozhodne v baráži?

Byť jsme nebyli v pohodě, už se nesmíme ohlížet dozadu. Hodláme zvýšit herní výkonnost a chceme zapracovat i na psychické stránce. V takhle vypjatých soutěžích hraje důležitou roli i atmosféra a nálada v mužstvu.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..