Sudí Minář a Jeřábek dostali za chyby stop na dva zápasy. A pokutu ve výši celé odměny

Hlavní hokejoví rozhodčí Antonín Jeřábek a Milan Minář nuceně vynechají dvě utkání za chyby v řízení sobotního čtvrtfinále play off extraligy mezi Vítkovicemi a Spartou. Zároveň od komise rozhodčích dostali pokutu ve výši celé odměny za zápas.

Sparťan Petr Ton (uprostřed) oslavuje se spoluhráči ze Sparty gól vstřelený Vítkovicím.

Na výkon Jeřábka s Minářem si po duelu oficiálně stěžovaly Vítkovice a komise rozhodčích následně uznala, že se oba zkušení sudí dopustili ve třetí třetině dvou závažných chyb.

Vyrovnávací brance hostujícího Petra Tona předcházel faul Tomáše Rolinka, obránce Jan Piskáček měl být poté za faul na Romana Szturce vyloučen na pět minut.

Sparta zápas vyhrála 3:2 v prodloužení a dostala se v sérii do vedení 2:1. Momentálně vede již 3:1 a dnes má šanci zajistit si v domácím prostředí postup do semifinále.

Za zápas dostaly pokutu i Vítkovice. Disciplinární komise extraligy v pondělí potrestala klub na neoprávněný vstup člena představenstva Aleše Pavlíka do kabiny rozhodčích mezi třetí třetinou a prodloužením pokutou ve výši 30 000 korun.

Je trest pro sudí Jeřábka a Mináře odpovídající?