Rubriky:

Tipsport extraliga

Růžička povolal do reprezentace už jedenáctého nováčka, zraněného Hrabala nahradil Jank

1. dubna 2014 14:32 - Praha

Už jedenáctého nováčka povolal do svého výběru před květnovým mistrovstvím světa kouč české hokejové reprezentace Vladimír Růžička. Zraněného obránce Josefa Hrabala z Novosibirsku totiž nahradí zadák Hradce Králové Bohumil Jank. K národnímu týmu se příští týden připojí i obránce švýcarského Davosu Zdeněk Kutlák.

 

Radek Petrášek, ČTK

Premiérově se v reprezentaci představí i gólman Tomáš Závorka s útočníky Martinem Zatovičem a Petrem Pohlem z Karlových Varů, zadák Ondřej Vitásek s forvardy Tomášem Filippim a Jakubem Valským z Liberce, beci Lukáš Kovář z Vítkovic, Matěj Stříteský z Litvínova, Vojtěch Mozík z Plzně a útočník Tomáš Zohorna z Pardubic.

Národní tým se sejde poprvé na startu přípravy ve středu 2. dubna v pražském Edenu, trenér Růžička bude mít k dispozici pětadvacet hráčů. Příští pondělí se k mužstvu připojí i gólman Petrohradu Alexander Salák se svým klubovým spoluhráčem Romanem Červenkou, obránce Jan Kolář s útočníkem Lukášem Kašparem z Doněcku a dnes nominovaný Zdeněk Kutlák. Obránce Davosu v minulosti absolvoval už dvě mistrovství světa, v roce 2006 získal stříbro a o šest let později bronz. Za nároďák celkem odehrál 76 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři branky.

Ve čtvrtek 10. dubna a o den později nastoupí národní tým v Děčíně v rámci turnaje Euro Hockey Challenge (EHCH) proti Dánsku, ve středu 16. dubna a ve čtvrtek 17. dubna v Havlíčkově Brodě proti Norsku. Podnik EHCH pak na konci dubna ukončí dvěma zápasy proti Švýcarsku na jeho ledě.

Poslední prověrkou před mistrovstvím světa v Minsku budou Švédské hokejové hry. Světový šampionát pak proběhne od 9. do 25. května a Češi se v základní skupině postupně utkají se Slovenskem, Švédskem, Kanadou, Itálií, Dánskem, Norskem a Francií.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..