Sparta srovnala semifinálovou sérii s Brnem. Zlín bleskově udeřil, ale nakonec v Třinci podruhé padl

Sparta srovnala sérii s Kometou na 1:1. Střelecky ovládla úvodní třetinu druhého semifinále hokejové extraligy, získala třígolový náskok a ten jí vydržel až do konce. I proto, že Brňané na rozdíl od prvního utkání na pražském ledě, všechny šance zahodili. Třinec jde v sérii se Zlínem do trháku, na domácí půdě v semifinále extraligy vyhrál přes soupeřův odpor zejména v úvodní polovině utkání i podruhé (5:2). Na zápasy vede 2:0.

Sparťanský bek Jakub Krejčík slaví gól proti Brnu v druhém semifinálovém utkání play off extraligy.

Favorizovaná Sparta sice na úvod celého semifinále Brno jasně přestřílela, nakonec však odcházela poražena 2:5. Ve čtvrtečním druhém utkání to s produktivitou celků bylo úplně jinak. Kometa své šance zahazovala a Spartě perfektně vyšla první třetina, v níž předvedla gólový uragán. Postupně skórovali Kumstát, Krejčík a Piskáček.

V defenzivě přitom nebyla vždy nejpevnější. Ale ani několik nabídnutých sólových nájezdů při vlastním oslabení Moravané nedokázali využít a postupem času se museli smiřovat s tím, že stav série se srovná na 1:1.

Inkasovali už ve 26. sekundě, ale nesrazilo je to

Třinečtí si ve středu se Zlínem bez problémů poradili 4:0, ve čtvrtek to bylo však se zápletkou, v níž hlavní roli sehrál Radek Bonk. Kapitán Ocelářů ve druhé třetině zařídil obrat v utkání, v němž domácí hned dvakrát prohrávali.

První gól inkasovali už ve 26. sekundě, ale nesrazilo je to do kolen a závěr zápasu už ovládli zcela bez problémů. V sérii tak vyrazili do trháku.

Semifinále pokračuje v neděli 6. dubna, na zlínském ledě se hraje v 16:10, v Brně pak od 18 hodin.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápasy
Třinec - Zlín 5:2
Branky: 35. a 39. Bonk, 24. Adamský, 55. Trončinský, 57. Hrňa - 1. Honejsek, 30. Köhler.
Stav série: 2:0.
Sparta - Brno 3:0
Branky: 8. Kumstát, 16. Krejčík, 18. Piskáček.
Stav série: 1:1.