Rubriky:

Tipsport extraliga

Chomutov tápe. Musíme zase začít vyhrávat, burcuje zraněný obránce Pulpán

7. dubna 2014 11:34 - Mladá Boleslav

Příznivě měli hokejisté Chomutova rozehranou baráž o extraligu a zdálo se, že uhájení příslušnosti v nejvyšší soutěži je pro ně velmi reálným cílem. Jenže Piráti přestali sbírat body a propadli se až na třetí místo průběžné tabulky. Ve druhé polovině baráže je tudíž čeká tvrdý boj o pozice, které zaručují extraligovou účast. „Musíme znovu začít vyhrávat,“ řekl v rozhovoru pro Sport.cz. na mladoboleslavském zimním stadiónu chomutovský obránce Lukáš Pulpán, pro něhož ale sezóna nejspíš už skončila kvůli zranění. A smutně postával o berlích před kabinou svého mužstva.

 

Libor Zavoral, ČTK

V nedělním barážovém zápase hokejistů Chomutova v Mladé Boleslavi jste brzy odstoupil pro zranění. Co se vám stalo?

Už předtím jsem měl zdravotní problémy. A šel jsem do hry podle svých pocitů takříkajíc den po dni, když jsem před každým utkáním zkoušel, jestli to půjde, nebo ne. V Boleslavi jsem dohrál už při druhém střídání. „Šprajcli" jsme se v rohu kluziště. Zůstala mi tam noha a po pádu domácího hráče se mi zlomila jakoby dovnitř. Odvezli mě do nemocnice, kde jsem po zrentgenování dostal ortézu. Mám natržené, nebo natažené vazy v koleni. Rezonance ukáže víc, co tam je.

Stihl jste při ošetřování aspoň trochu vnímat zprávy o vývoji zápasu?

Vstup do utkání jsme měli dobrý. To jsem byl ještě na ledě. Rychle jsme dali gól, ale posléze taky brzy dostali. Dlouho to bylo 1:1, ale třetí třetinu jsme předvedli málo střel. V Boleslavi jsme byli se sedmi obránci a po mém odstoupení jsme dohrávali jen na šest beků.

Co říkáte na poslední výsledky Chomutova?

Ve dvou kolech jsme vstřelili jen jednu branku. S Kladnem jsme prohráli 0:1 v prodloužení a v Boleslavi 1:2. To je mizerná, nebo spíše žádná produktivita. Musíme s tím něco udělat a začít zase vyhrávat jako se nám to povedlo při rozjezdu baráže.

Klesli jste na třetí místo průběžné tabulky baráže. Jaká je nálada v kabině?

Uvědomujeme si, že v úterý nás čeká doma jeden ze stěžejních zápasů sezóny s Olomoucí. Situace v tabulce je ale pořád otevřená pro tři celky. Boleslav s Olomoucí jsou na tom nastejno a my na oba týmy ztrácíme dva body. Potřebujeme vyhrát všechny tři zbývající zápasy na vlastním ledě a pokusit se uspět i venku.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..