Brněnský obránce Hanzlík a sparťan Tomáš Rachůnek si v semifinále dvakrát nezahrají

Bez zkušeného obránce Jana Hanzlíka vyrukují hokejisté Brna do čtvrtečního pátého zápasu semifinále play off extraligy Jana Hanzlíka. Oslaben bude i jejich soupeř ze Sparty, který bude postrádat útočníka Tomáše Rachůnka. Oba hráči obdrželi za své fauly ve čtvrtém duelu v Kajot areně distanc na dva zápasy.

Sparťanský útočník Tomáš Rachůnek (vlevo) a brněnský obránce Jan Hanzlík bojují o puk.

Hanzlík byl vyloučen ve 29. minutě pondělního střetnutí. Za faul na útočníka Pecha dostal trest na pět minut a do konce utkání. Stejný trest pak dostal o pár minut později po zákroku na brněnského forvarda Němce i sparťanský forvard Tomáš Rachůnek.

Disciplinární komise jim ve středu udělila další tresty. "Oba byli už v zápase adekvátně potrestáni, vzhledem k zákrokům, které udělali. U Hanzlíka to byl krosček v oblasti hlavy a krku, u Rachůnka náraz ramenem do stejné oblasti," řekl ČTK Holý.

Podle disciplinárního řádu mohli oba hokejisté dostat trest na dva až pět zápasů. "Ani jeden ale nebyl v poslední době trestaný, proto jsme se rozhodli pro nejnižší hranici," uvedl šéf komise. Zároveň ocenil, že obě semifinálové série mají férovou úroveň.

Němec putoval po Rachůnkově zákroku do nemocnice na pozorování s podezřením na otřes mozku a start nejproduktivnějšího hráče Komety ve čtvrtečním pokračování série je nejistý. Sparta v pondělí v Brně vyhrála 5:3 a vyrovnala stav semifinále na 2:2.

Postoupí do letošního finále play off extraligy Sparta, nebo Brno?