Rubriky:

Tipsport extraliga

Vlach končí, bude trénovat vsetínskou mládež

18. května 2005 11:09 - VSETÍN

Hokejista Rostislav Vlach ukončil ve dvaačtyřiceti letech hráčskou kariéru. Jedna z ikon vsetínského a zlínského hokeje, jež se sedmkrát radovala ze zisku českého titulu, se ale s ledovou plochou neloučí: po Břetislavu Kopřivovi, jenž bude v příští extraligové sezóně stát na střídačce vsetínského A-týmu, Vlach převezme valašskou juniorku.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

První ligové zlato získal Vlach na vojně v Dukle Jihlava v roce 1983. Pak čtyřikrát triumfoval se Vsetínem, naposledy se radoval jako jednačtyřicetiletý loni v dresu Zlína. Mezitím vyhrál i slovenskou nejvyšší soutěž se Zvolenem. Právě na Slovensku měl dvaačtyřicetiletý veterán ještě možnost hrát, nakonec ale nabídku odmítl.

V československé a poté české nejvyšší soutěži odehrál Vlach 830 zápasů, v nichž vstřelil 252 branek a zajistil si místo v Klubu ligových kanonýrů. Z mistrovství světa má tři bronzové medaile, v roce 1988 hrál na olympijském turnaji v Calgary.

Nyní ho čeká práce u vsetínských juniorů. "Tým povedu s Pepou Turkem, s rozjezdem nám pomůže pan Kopřiva (asistent Vladimíra Jeřábka u A-týmu)," řekl Vlach, který by měl na podzim začít studovat nejvyšší trenérskou licenci.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..