Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejový útočník Vlasák mění dres, z Plzně přestupuje do Slavie

7. května 2014 16:36 - Praha

Trojnásobný mistr světa Tomáš Vlasák přestupuje z Plzně do Slavie. V pražském klubu, do něhož se vrací po sedmi letech, podepsal roční smlouvu. Slavia to oznámila na svých oficiálních internetových stránkách.

 

Jan Handrejch, Právo

Vlasák je odchovancem Slavie, za níž hrál naposledy v sezóně 2006/07. Od následující sezóny ale nastupoval za Plzeň, se kterou v minulém ročníku vybojoval extraligový titul.

„Pros Slavii jsem se rozhodl, protože jsem tu hokejově vyrůstal. Chci hrát tam, kde je o mě zájem a těší mě, že ho projevila právě Slavia. Jednání byla korektní a dohodli jsme se velmi rychle," prozradil devětatřicetiletý útočník.

„Vzhledem k odchodu několika útočníků jsme si byli vědomi toho, že na tomto postu musíme posílit a jsme rádi, že se nám povedlo tento přestup dotáhnout do konce. Věříme, že naše spolupráce bude úspěšná a Tomáš bude patřit mezi naše klíčové hráče," řekl majitel klubu Vladimír Pitter.

Kromě zisku mistrovského titulu v české nejvyšší soutěži se Vlasák radoval v sezóně 2003/04 s Omskem také z vítězství v ruské superlize, kterou později nahradila Kontinentální liga. Působil také ve finské, švédské a švýcarské nejvyšší soutěži. Zkušenosti má i z NHL, kde za Los Angeles Kings odehrál deset zápasů. Mistrem světa se Vlasák stal v letech 1999 až 2001.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..