Rubriky:

Tipsport extraliga

Kapacita brněnské haly Rondo se zvýší o téměř 500 míst

20. května 2014 16:21 - Brno

Kapacita haly Rondo, v níž hrají extraligu hokejisté Komety Brno, se zvýší o téměř 500 míst. Po vestavbě nové tribuny se do hlediště místo současných 7200 vejde 7691 diváků. Stavbu v ceně deset a čtvrt miliónu korun dnes odsouhlasili zastupitelé města.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V Brně je po extraligovém hokeji stále velký hlad. V uplynulé sezóně bylo vyprodáno všech osm utkání Komety v play off a 13 zápasů základní části. Průměrná návštěva na zbývajících 13 duelech, které nebyly vyprodané, činila 6886 diváků.

Po zbourání starého zimního stadiónu za Lužánkami, kde Kometa v minulém století získala všech 11 mistrovských titulů, bylo rozpracováno několik projektů na výstavbu nové hokejové haly. Uvažovalo se postupně o třech lokalitách: za Lužánkami, v blízkosti výstaviště a v Bohunicích.

Ani jeden záměr, stejně jako projekt na výstavbu nového fotbalového stadionu, se však z ekonomických důvodů nepodařilo dotáhnout do konce. Hala Rondo prošla od jara 2009 za provozu roční rekonstrukcí, která tehdy přišla na 400 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..