Rubriky:

Tipsport extraliga

Extraliga bude mít od nové sezóny tři profesionální rozhodčí

22. června 2005 16:22 - KARLOVY VARY

V tuzemské hokejové extralize budou působit od nové sezóny tři profesionální rozhodčí. Schválila to na středečním zasedání v Karlových Varech Asociace profesionální klubů ledního hokeje a z návrhu předsedy komise rozhodčích Pavla Halase vybrala Radka Husičku, Milana Mináře a Martina Smetáka. ČTK to řekl ředitel extraligy Stanislav Šulc.

 

čtk

"Návrh pana Halase kluby odsouhlasily s tím, že na něm bude dále pracovat. Komise rozhodčích navrhla čtyři sudí - Husičku, Mináře, Smetáka a (Tomáše) Turčana, z kterých APK vybrala první tři," řekl ČTK Šulc. "Musíme ještě dopracovat ekonomické a pracovně-právní záležitosti," pokračoval šéf nejvyšší soutěže s tím, že další podklady by měly být připraveny do další valné hromady APK LH. Ta se koná 3. srpna.

Zlepší profesionální rozhodčí úroveň extraligy?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Zástupci extraligových klubů souhlasili s modelem, který funguje ve Švýcarsku, kde také působí omezený počet profesionálních sudí. Ostatní se rozhodování zápasů věnují při zaměstnání. "Chceme to u nás vyzkoušet. Proto jsme se dohodli na jednu sezónu a pak se uvidí," řekl Halas ČTK. Do budoucnosti se podle jeho slov neuvažuje o tom, že by se jejich počet rozšiřoval. "Navíc stávající trojice se může v následující sezóně změnit," podotkl šéf komise rozhodčích.

Vybraná trojice bude vedle extraligových zápasů rozhodovat i utkání v dalších soutěžích pod hlavičkou Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). I proto se bude svaz podílet na jejich platu. Každý z rozhodčích by přitom měl za sezónu odřídit přibližně sto duelů. "Šedesát až sedmdesát by jich mělo být extraligových," poodhalil Halas plán.

Nejzkušenější je Minář

Financováním profesionálních rozhodčích se bude ve čtvrtek zabývat i výkonný výbor ČSLH. Podle dostupných zpráv by si každý z trojice Husička, Minář, Smeták měl za sezónu vydělat celkem přibližně 600 000 korun. Všichni tři doposud patřili do skupiny nejlépe placených sudích, kteří pobírali kolem šesti tisíc korun za utkání.

Nejzkušenějším ze schválené trojice rozhodčích je Minář, jenž pískal na letošním mistrovství světa ve Vídni a Innsbrucku. Předtím sbíral mezinárodní zkušenosti i na světových šampionátech dvacetiletých a osmnáctiletých hokejistů. Řídil i zápasy Euro Hockey Tour. Smeták ani Husička takové zkušenosti z mezinárodních zápasů nemají.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..