Rubriky:

Tipsport extraliga

Pardubice si chtějí udržet diváky a bojovat o nejlepší čtyřku

10. září 2014 15:42 - Pardubice

Hokejisté Pardubic si v nadcházející extraligové sezóně chtějí udržet postavení nejnavštěvovanějšího klubu v soutěži a vylepšit konečné umístění oproti předešlému ročníku. Východočeši v březnu vypadli ve čtvrtfinále a celkově skončili sedmí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Chceme, abychom si udrželi postavení nejnavštěvovanějšího klubu a aby fanoušci odcházeli z našich zápasů spokojení. Důraz klademe také na dobře fungující mládežnickou základnu a na nábor, na kterém rádi přivítáme více dětí než loni," uvedl generální manažer klubu Ondřej Šebek na tiskové konferenci.

Bývalý brankář a nový sportovní manažer Dušan Salfický věří, že tým bude patřit mezi nejlepší čtveřici v soutěži. "Věřím, že se nám v nové sezóně podaří být úspěšnější než v minulé. Věřím, že náš konkurenceschopný tým na to má," řekl Salfický.

Východočeši se budou muset obejít bez brankářské jedničky Júliuse Hudáčka. Odešli i obránci Marek Ďaloga, Jiří Vašíček a v útoku bude chybět nejproduktivnější pardubický hráč předešlého ročníku Tomáš Nosek, který podepsal smlouvu s Detroitem.

Jak se rozhodne Mojžíš?

Místo nich klub angažoval novou slovinsko-slovenskou brankářskou dvojici Robert Kristan - Tomáš Halász, do obrany se vrátil zkušený Petr Čáslava, který se stal novým kapitánem týmu. Do útoku přišli Tomáš Marcinko a Libor Pivko, jenž ale většinu přípravy pro zranění vynechal a ještě na začátku sezóny bude mimo hru. Celý rok bude týmu chybět zraněný Radovan Somík, kterého by mohl nahradit z hostování se vracející Petr Starý.

Další posilou by se mohl stát obránce Tomáš Mojžíš, který nedávno předčasně skončil ve Slovanu Bratislava. "My o jeho služby stojíme, teď záleží pouze na něm, jak se rozhodne," řekl Salfický na adresu mistra světa z roku 2010, který v Pardubicích působil v mládežnických kategoriích.

Pardubice v přípravě prohrály šest z deseti zápasů, čtyři z nich byly součástí Ligy mistrů. "Naše vystoupení v této prestižní soutěž hodnotím neúspěšně po stránce bodového zisku a ani naše hra nebyla dle představ. Věřím, že do pátečního utkání se výrazní zlepší," uvedl trenér Zdeněk Venera. Východočeši, jejichž hlavním partnerem bude nadále ČSOB Pojišťovna, se v 1. kole představí na ledě ambiciózního Třince.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..