Brno - Olomouc 4:2Kometa i díky brance Tona porazila nováčka z Olomouce

13. Diviš 1 : 2
20. Káňa 2 : 2
31. Ostřížek 3 : 2
38. Ton (trestné střílení) 4 : 2

Hokejisté Komety Brno porazili ve čtvrtém kole extraligy nováčka z Olomouce 4:2. Hanáci dvakrát vedli a do poloviny zápasu drželi se svým soupeřem krok, Brňané ale poté otočili výsledek ve svůj prospěch. Prvním gólem v dresu Komety se na tom podílel i útočník Petr Ton.

Brněnský útočník Petr Ton (vlevo) bojuje o puk s Pavlem Skrbkem z Olomouce.

Nováček z Olomouce zaskočil Kometu rychlou brankou. Už po 28 sekundách po kombinační akci s Divišem se podařilo Paterovi šikovně podstrčit kotouč pod brankářem Čiliakem. O tři minuty později ale po chybě brankáře Trvaje, který neudržel kotouč pod lapačkou, Zohorna vyrovnal.

Hanáci nemysleli jen na defenzívu, spoléhali na útočnou hru. S jejich akcemi se zpětnou přihrávkou na najíždějícího útočníka ze zadní řady měli domácí hokejisté v první třetině problémy. V koncovce ale Olomouc tápala a získala náskok až při přesilovce zásluhou produktivního Diviše.

V oboustranně rychlém hokeji získala Kometa převahu až při své první přesilovce před koncem úvodní třetiny, kdy po ostřelování soupeřovy branky Trvaje překonal Káňa.

Olomouc vstoupila do druhé třetiny s agresivním útočným pojetím. Převahu vyjádřila střela Houdka do tyče, další nápor Hanáků zastavila dvě oslabení. Kometa se v početné převaze neprosadila, krátce po skončení druhé přesilovky posunul domácí hokejisty poprvé v utkání do vedení bývalý olomoucký útočník Ostřížek.

Brňané postupně převzali režii zápasu, dostali protivníka pod tlak a k herní pohodě přispěla ve 37. minutě branka Petra Tona z trestného střílení. Olomouc se ještě ve třetí třetině vzepjala k náporu, Kometa už pozornou hrou zvrat nepřipustila.

4. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Olomouc 4:2 (2:2, 2:0, 0:0).
Branky a nahrávky: 4. H. Zohorna (J. Káňa II), 20. J. Káňa II (H. Zohorna), 31. Ostřížek (P. Ton, J. Hruška), 37. P. Ton z tr. střílení - 1. Patera (Diviš), 13. Diviš (Skrbek, Hrňa). Rozhodčí: R. Polák, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 7009.
Brno: Čiliak - Kuboš, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Ptáček, König - P. Ton, Ostřížek, J. Hruška - T. Svoboda, H. Zohorna, J. Káňa II - J. Svoboda, L. Čermák, Dočekal - P. Mrázek, Raška, Vondráček. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.
Olomouc: Trvaj - Houdek, Skrbek, Vyrůbalík, Staněk, Rašner, Majeský, Škůrek - Hrňa, Patera, Diviš - Rác, Marosz, Cibák - Matai, Zuzin, Laš - Jergl, Kucharczyk, Buc. Trenéři: Fiala a Dopita.