Tipsport extraliga

Poslední divizní titul NBA patří New Jersey

16. dubna 2003 10:26 - NEW YORK

Před posledním hracím dnem základní části NBA je jasno o vítězích jednotlivých divizí. Jako poslední si prvenství v Atlantické divizi zajistili basketbalisté New Jersey, jimž na dálku pomohli hráči Chicaga. Ti porazili Philadelphii 115:106 a zabránili jí v posunu na čelo tabulky.

Philadelphii nezachránil ani tradičně výborný střelecký výkon Allena Iversona, autora 42 bodů. O výhru Chicaga se výrazně zasloužil Jamal Crawford, který dal 33 bodů, Eddy Curry si s 31 body vylepšil osobní maximum. Zaskočená Philadelphia prohrála potřetí v řadě a ve Východní konferenci se dělí s Indianou o třetí místo.

Pokud prohraje i své poslední utkání s Washingtonem, v němž se bude loučit s kariérou Michael Jordan, může se propadnout až na pátou příčku a v play off přijít v prvních zápasech o výhodu domácího prostředí.

Lakers začnou v roli hostů

Trojnásobní obhájci titulu Los Angeles Lakers vyhráli svůj předposlední zápas základní části nad Denverem, nejhorším týmem Západní konference, 126:104. Přesto ale zahájí vyřazovací boje na hřišti soupeře. Rozhodlo o tom vítězství Portlandu nad Phoenixem. Lakers pocestují podle výsledků středečních posledních zápasů do Dallasu, Minnesoty, či Portlandu.

Hvězda Los Angeles Kobe Bryant šetřila po první čtvrtině síly. V úvodu zápasu nastřílel Bryant dvacet bodů, k nimž později přidal už jen dvanáct. Volnější tempo nasadil i Shaquille O'Neal, který odehrál jen 24 minut a dal 19 bodů.

"Blíží se konec sezony, chtěli jsme dát trochu odpočinout našim nohám," přiznal Bryant, jenž na hřišti strávil jen 26 minut. Ve čtvrté čtvrtině nenastoupila na hřiště žádná z hvězd Lakers. "Je prima, že se do hry dostali i další kluci a užili si to," pochvaloval si odpočinek Bryant.

Poslední zápas v Compaq Center oslavili vítězstvím basketbalisté Houstonu. Texaský tým, který se od příštího ročníku nastěhuje do nové arény, přehrál Memphis 97:86. Loučení se svými fanoušky už absolvovali i hráči Toronta, kteří sehrají poslední zápas na hřišti Clevelandu. Své příznivce ovšem nepotěšili a nevydařenou sezonu doma uzavřeli prohrou s Miami 99:103.

3. Dallas + 59 22 72,8
4. Minnesota + 50 31 61,7