Rubriky:

Tipsport extraliga

Extraligové celky Hradce a Vítkovic dostaly pokuty

4. října 2014 09:54 - Praha

Vedení extraligových klubů Mountfield Hradec Králové a Vítkovice Steel dostalo pokutu deset tisíc korun za to, že brankáři Ondřej Kacetl a René Svoboda byli připraveni nastoupit do zápasů 6. kola v neschválené výstroji. Východočeský klub dostal zároveň pokutu ve stejné výši za kritiku rozhodčího v den utkání. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

 

Petr Sznapka, ČTK

Kontrola označení výstroje proběhla v neděli 28. září u všech brankářů, kteří byli uvedeni v zápisech o utkání. Kacetl i Svoboda neměli označeny lapačku, vyrážečku a chrániče a porušili tak herní řád soutěže.

Hradec Králové i Vítkovice mohly dostat i vyšší pokutu, vzhledem k tomu, že ani jeden z nich do zápasu nezasáhl a jednalo se o první prohřešek klubu, určil ředitel soutěže Josef Řezníček její výši na 10.000 korun.

Dalších deset tisíc Hradec Králové zaplatí za vyjádření moderátora bezprostředně po skončení domácího utkání 5. kola proti Litvínovu, kdy ohlásil, že představenstvo klubu se rozhodlo vetovat hlavního rozhodčího Petra Lacinu vzhledem k jeho neprofesionálnímu výkonu. Herní řád přitom zakazuje hráčům, trenérům a klubovým funkcionářům hodnotit v den utkání ve sdělovacích prostředích výkon sudí.

Hradecký klub si na výkon sudího Laciny stěžoval ke komisi rozhodčích ČSLH, ale neuspěl. Z pěti momentů, které Mountfield vybral, komise označila tři jako neoprávněná a dvě neřešila s ohledem na nekvalitní televizní záběry, které Východočeši dodali.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..