Tipsport extraliga

‚Pietro Grande‘ viděl liberecký vzestup i pád. Méďa nám chybí a teprve si na to zvykáme, smutnil Vampola

5. října 2014 21:53 - Praha

Když se mezi střídačkami zjevil hokejový rentiér Petr Nedvěd, jakoby se jeho bývalí liberečtí spoluhráči zastyděli za dosavadní výkon a začali něco předvádět. Ospalý podvečer se pak rychle proměnil v interesantní podívanou. Na vyrovnání Bílých Tygrů v oslabení však Sparta zareagovala po 38 vteřinách a nakonec shrábla body za výhru 4:2.

Vlastimil Vacek, Právo

„Méďa nám v kabině strašně chybí. Teprve si na to zvykáme. Srdíčko tam je, ale bohužel. Zase nám body utekly," hudral liberecký Petr Vampola. Marně se vztekal i jeho kouč Pavel Hynek. Ze čtyř přesilovek v první třetině proměnila Sparta dvě. „Nechat se vylučovat proti Spartě, to je jak skočit ze skály. Lašák ještě vychytal spoustu šancí. Takhle to prostě nejde," nadával Vampola.

Domácí idylka však skončila ve 2. třetině. Nejdřív se o vzrušení postaral obránce Marek Ďaloga, když nechtěně u mantinelu sestřelil sudího Pešinu, jemuž krvácení z nosu zastavovali u sparťanské lavičky.

Jakmile se prošedivělý ‚Pietro Grande' vydal omrknout situaci blíž k mantinelu, začal Liberec šlapat mnohem víc a vyvedl favorita z rovnováhy. Úsilí hostů korunoval před druhou přestávkou Škoula. „Od druhé třetiny jsme dělali přesně to, před čím nás trenér o přestávce varoval. Výkon nebyl dobrý. Začali jsme faulovat a štěstí, že jsme dostali jen jeden gól," líčil Ďaloga.

Sparta se sice dál dostávala do šancí, ale jednogólový rozdíl držel gólman Tygrů Lašák. Na opačné straně Urbanovo varování hasil lapačkou Novotný, ale hosté udeřili v nejméně očekávanou chvíli. Vampola ze vzduchu doklepl v oslabení vlastní střelu a porada u videa mu trefu posvětila. Sparta však dohrávala přesilovku a v ní rozhodl Ďaloga.

„Dostal jsem dobrou nahrávku a padlo to tam," usmíval se slovenský střelec vítězné rány. „Jánko říkal, že nic neviděl a trefené to bylo pěkně," smutnil Vampola. „Možná to zní divně, ale ty góly, co jsem dal, bych hned vyměnil za body," povzdechl si útočník Liberce.