Rubriky:

Tipsport extraliga

Na absence se nevymlouváme a přeje nám štěstí, tvrdí asistent Hořava po další výhře Litvínova

6. října 2014 12:58 - Litvínov

Hokejisté Litvínova nepolevují v elánu a kuráži, s nimiž rozehráli nový ročník extraligy. Jejich série neporazitelnosti čítá všech osm zápasů, které severočeský tým od začátku sezóny absolvoval. Během úspěšné šňůry předváděli v kompletní sestavě pohledný hokej, ale kvůli absenci některých zkušených hráčů museli třeba doslova vydřít a vybojovat nedělní vítězství nad Olomoucí (3:1).

 

Josef Vostárek, ČTK

„Tři body jsou o to cennější, že jsme se ve třetí třetině ocitli pod obrovským tlakem. Někdy jsme odolali jen díky zázračným zákrokům brankáře Francouze. Už jsme si mysleli, že puk míří za brankovou čáru a do sítě, přesto ho gólman i s pomocí spoluhráčů dokázali odvrátit mimo branku," oddechl si asistent litvínovského trenéra Miloslav Hořava po souboji s Hanáky.

A v jednom atributu se všichni zainteresovaní po zápase shodli. „Ano, uznávám, a bylo to vidět nejen ze střídačky, ale i z tribuny, že se k nám přiklonilo velké štěstí," uvedl Hořava.

Na absence se nevymlouvá

Litvínov se musí vyrovnávat s absencí několika opor, jako jsou Ručinský, Jánský, Trávníček, Gula i Šlégr. „Marodka nebo disciplinární tresty potkají během sezóny nejspíš každé mužstvo. Takže o tom nebudu mluvit nebo se na to vymlouvat. I kdybychom porazili Olomouc v naší nejsilnější sestavě, bylo by to skvělé," tvrdil asistent.

O zdravotním stavu Hanzla a Lukeše, kteří odstoupili v průběhu utkání s Olomoucí, nechtějí v Litvínově polemizovat. „ Dozvíme se to snad v úterý," naznačil Hořava s tím, že Ručinský s Jánským by mohli začít trénovat ve středu nebo ve čtvrtek. „Přál bych si, aby byli oba do příštího zápasu v pořádku, ale nevím, jak se to vyvine," přemítal asistent.

Trenéra může těšit, že tíhu zodpovědnosti dokážou vzít na sebe i další hráči, kteří při neúčasti opor dostávají větší prostor na ledě. „Rosťa Martynek  rozhodl zápas s Olomoucí dvěma góly a jednou asistencí. Je to výborné pro něj i mužstvo. Nechceme, aby naše ofenziva ležela jen na dvou nebo třech útočnících," podotkl Hořava.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..