Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Otřes mozku, zlomený nos a tržné rány. Mikuš byl z nemocnice propuštěn domů

11. října 2014 18:18 - Praha

Hokejový obránce Hradce Králové Peter Mikuš byl v sobotu odpoledne propuštěn z pražské nemocnice Na Bulovce do domácího ošetřování. Devětadvacetiletý zadák utrpěl v pátečním zápase na Slavii po faulu Tomáše Micky otřes mozku, zlomeninu nosu a několik tržných ran. Od hokeje si nyní Mikuš nějaký čas odpočine.

 

www.hc-slavia.cz

K Mickově faulu ramenem do obličeje došlo v 15. minutě a Mikuš po něm zůstal ležet na ledě a z obličeje mu crčela krev. Po bleskové pomoci lékařů se pokoušel postavit na nohy, jelikož ale vrávoral, z ledu jej odnesli na nosítkách a následně zamířil do nemocnice Na Bulovce.

„Tam mu bylo provedeno CT vyšetření a rovněž jej prohlédl neurolog, který vyloučil další vážnější zranění. Lékaři mu narovnali nos a sešili tržné rány. Pro jistotu si jej ale v nemocnici nechali přes noc na pozorování," řekl Sport.cz generální manažer hokejového Mountfieldu Aleš Kmoníček.

„Jsme moc rádi, že následky nejsou tak katastrofální a v dané situaci se Peter cítí relativně dobře. Když jsem totiž viděl jeho bezvládné tělo, bylo mi ouvej. Tyhle zákroky totiž do hokeje nepatří," hněvá se Kmoníček na Micku, jenž za svůj zákrok obdržel trest ve hře.

Mikuše v neděli dopoledne ještě prohlédne klubový lékař a stanoví délku léčby. Ta by se měla pohybovat okolo dvou týdnů.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..