Rozhodčí Čech dostal trest za chybu v nedělním zápase

Rozhodčí Robert Čech se stal dalším potrestaným arbitrem v hokejové extralize. Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje mu zastavila činnost na jedno utkání za hrubou chybu v nedělním zápase 14. kola mezi Třincem a Pardubicemi.

Zleva Martin Adamský, Jiří Polanský (oba z Třince) a Petr Čáslava z Pardubic.

Podle zprávy komise Čech nepotrestal faul domácího hráče ve středním pásmu a Oceláři následně vstřelili branku. Jednalo se o situaci ze 40. minuty, kdy fauloval Martin Adamský a v pokračující akci Jiří Polanský zvýšil na 3:1. Třinec nakonec vyhrál 5:2.

Komise rozhodčích podle webu ČSLH napomenula i další dva sudí. Upozorněn na chyby v souboji Karlových Varů a Litvínova byl Petr Lacina, v duelu Hradce Králové a Vítkovic chyboval Roman Svoboda.

Lacina chybně vyloučil na dvě plus dvě minuty litvínovského Františka Lukeše za hru vysokou holí, přestože Ondřeje Šmacha zranil v obličeji puk. Svoboda vyloučil Lukáše Kováře z Vítkovic na dvě minuty za krosček, podle pravidel ale měl dostat vyšší trest.