Rubriky:

Tipsport extraliga

Mojžíš opouští Pardubice a posílí finské TPS Turku

24. října 2014 13:58 - Turku

Hokejový obránce Tomáš Mojžíš opouští Pardubice, kterým krátkodobě vypomohl od konce září v šesti extraligových zápasech, a míří do finského TPS Turku. Mistr světa z roku 2010 uzavřel s klubem, v němž působil už v sezóně 2011/12 smlouvu pro tento ročník.

 

Josef Vostárek, ČTK

Mojžíš měl od úvodu probíhající sezóny nastupovat za Slovan Bratislava, jediný slovenský účastník v Kontinentální lize se jej však krátce před startem ročníku nečekaně zbavil. Dvaatřicetiletý zadák proto na konci září kývnul na krátkodobou výpomoc Pardubicím. S tím, že v případě zajímavé nabídky ze zahraničí mu bude umožněno odejít.

To nastalo po šesti odehraných duelech za Východočechy, ve kterých zaznamenal gól a asistenci. V Turku se Mojžíš potká se dvěma krajany - obráncem Jakubem Nakládalem a útočníkem Radkem Smoleňákem.

Zahraniční angažmá není pro kolínského rodáka novinkou. V zámořské NHL odehrál 17 zápasů za Vancouver, St. Louis a Minnesotu, jinak ale nastupoval hlavně ve farmářských klubech. V Evropě pak působil ve švédském MODO, finském TPS Turku, Kontinentální ligu si zahrál za běloruské Dinamo Minsk, bratislavský Slovan a Lev Praha.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..