Rubriky:

Tipsport extraliga

Hromada nestihl být při premiéře ve zlínské brance ani nervózní

16. listopadu 2014 21:30 - Praha

Nečekaný trumf vytáhli do branky při extraligovém utkání na Spartě hokejisté Zlína. Petr Hromada od začátku sezóny září v druholigovém Vsetíně, který vede tabulku skupiny Východ, teď ale dostal 23letý gólman příležitost o dvě soutěže výš. Střídal už při famózním pátečním obratu mistra proti Litvínovu a vítězně odchytal i svůj první celý zápas v nejvyšší domácí soutěži.

 

Petr Hloušek, Právo

Jak moc dopředu jste věděl, že budete chytat na Spartě?

V sobotu jsem chytal ještě za Vsetín v Břeclavi, ráno mi pak volal trenér Vlach, že nastoupím na Spartě.

Nerozklepala se vám z toho trochu kolena?

Spíš jsem byl až překvapivě klidný a během přípravy na zápas dělal obvykle věci, jak jsem zvyklý. Lidi kolem mě říkali, ať si start na Spartě maximálně užiju. Už když jsme přijeli v Praze do haly, byl jsem hlavou v zápase a snažil jsem se absolutní koncentraci udržet celý zápas.

Nedolehla na vás vůbec nervozita?

Nevěděl jsem moc, co od toho čekat. Snažil jsem se ale chytat nejlépe, jak umím a hlavně jsem si říkal, abych nedostal nějaký hloupý gól a klukům to nepokazil. Nejtěžší to bylo při sparťanských přesilovkách, které byly fakt výborné.

Co vám běželo hlavou, když Sparta v čase 55:30 využila třetí přesilovku a vedla tak těsně před koncem 3:2?

To ani nechtějte vědět, Pořádně jsem střelu neviděl přes blokujícího hráče. Když jsme pak dokázali za půl minuty vyrovnat, byla to obrovská úleva a nakonec jsme zápas dovedli k výhře a zisku bonusového bodu. Bylo to docela kuriózní, Čaja to tam poslal ze záporného úhlu, ale umím to pochopit, taky nemám taková nahození zezadu rád. Někdy se prostě stane, že si to tam gólman nafackuje sám.

Jaký skok to pro vás je z druhé ligy do extraligy?

Hraje se tu o hodně rychlejší hokej, rozdíl je v chytrosti hráčů i tvrdosti střelby, ale musím to brát tak, že úkolem brankáře v každé soutěži je zabraňovat gólům, to dělám ve Vsetíně a teď i ve zlínských službách. Jsem vděčný vedení klubu, že si všimlo gólmana, který chytá o dvě ligy níž, a že jsem vůbec dostal šanci nakouknout do extraligového prostředí, už jen při tréninku.

V pátek jste šel trochu nečekaně během utkání s Litvínovem do branky. Docela šok, že?

Seběhlo se to děsně rychle, moc jsem nepočítal s tím, že bych dostal prostor na ledě. Najednou mi ale trenér na střídačce řekl, běž do brány, ani jsem nestačil být nervózní. Zažívám teď neuvěřitelný zápřah v brance, vždyť ještě v pondělí hrajeme se Vsetínem v Opavě. Čtyři utkání během čtyř dnů, to jsem fakt ještě nikdy nechytal. Když se ale vyhrává, tak tělo regeneruje lépe a nemáte ani v hlavě nějaké chmurné myšlenky.

Martin Kézr, Právo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..