Rubriky:

Tipsport extraliga

Nad Litvínovem jsem neváhal ani vteřinu, přiznal obránce Frolo

17. listopadu 2014 15:19 - Litvínov

Slovenský hokejový obránce Tomáš Frolo je po několika měsících zpátky v české extralize. Letos na jaře skončil v Plzni a v polovině listopadu získal angažmá v Litvínově. Do týmu přišel v době, kdy Verva figurovala na špici tabulky. Zatím odehrál za severočeský klub dva zápasy, po nichž Severočeši klesli na druhou příčku.

 

Josef Pešout, Právo

Můžete se ještě vrátit ke svému odchodu z Plzně?

Byl jsem tam čtyři roky a vážím si samozřejmě mistrovského titulu ze sezóny 2012/2013. Po minulém ročníku mi skončila smlouva a nabídku na její prodloužení jsem nedostal. Z klubu nás odešlo až deset hráčů. Nastal radikální řez s obměnou kádru, přišli většinou mladí.

Jak se seběhl váš příchod do Litvínova?

Zrovna jsem nic neměl. Pobýval jsem v Česku a šel jsem na chvilku na Slovensko. Ozvali se z Litvínova, že mají problémy se zraněnými obránci. Jednání bylo rychlé. Neváhal jsem ani vteřinu.

Naskočil jste do rozjetého týmu.

Ve Zlíně byla radost dívat se na přesilovky, puky lítaly z hokejky na hokejku. Někdy to tam napadá a někdy ne. Hrál se divoký zápas a možná jsme trošku urazili štěstí a asi jsme se vystříleli, protože pak jsme proti Slavii nedali ani gól.

Jste spokojen se svými výkony?

Zatím moc ne. Věřím, že se obrazně řečeno probudím a budu hrát lépe.

Co vám chybí po herní stránce?

Všechno. Je pravda, že jsem dlouho nehrál a chci možná až moc vrátit Litvínovu to, že mi dal šanci. Klubu jsem vděčný, ale trošku mě svazuje zodpovědnost. Potřebuji si hokej víc užít a nehrát křečovitě.

Jak na vás působí litvínovská hokejová atmosféra?

Na trošku horší a starší zimák jsem zvyklý už ze Vsetína, kde jsem před lety také prožil několik sezón. Mně to nevadí. Jsem rád, že lidi chodí na hokej. Specifické jsou tribuny k stání. Je tam hukot a klobouk dolů před fanoušky. Litvínov je vysloveně hokejové město.

eš, Sport.cz, Právo

  Vítkovice - Třinec dnes 17:30
20190917T17:30:00+0200
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..