Rubriky:

Tipsport extraliga

Litvínov si stěžuje! Rozhodčí nás ve Zlíně úmyslně poškodili, tvrdí severočeský klub

17. listopadu 2014 15:39 - Praha

Vedení extraligového Litvínova podalo stížnost na výkon všech čtyř rozhodčích, kteří řídili páteční zápas 20. kola extraligy ve Zlíně. Jeden z nich, Roman Polák, navíc podle zástupců Vervy chtěl Severočechy úmyslně poškodit. V rozhoru pro Českou televizi se generální manažer Litvínova Robert Kysela zmínil i o možné korupci. Proti tomu se ale již ohradilo vedení Zlína, které vyzvalo vedení soutěže, aby Kyselu nekompromisně potrestalo.

 

Glück Dalibor, ČTK

Co se vlastně stalo? Litvínov prohrál ve Zlíně 5:6 v prodloužení, přestože ještě v průběhu třetí třetiny vedl 5:2. Poté ale i díky častému vylučování o náskok přišel a v prodloužení inkasoval krátce po skončení oslabení šestý gól. Bezprostředně po utkání trenér Miroslav Hořava označil zápas za ostudu a nehoráznost českého hokeje.

S krátkým odstupem si klub na výkon hlavních rozhodčích Poláka a Roberta Čecha plus čárových Jaromíra Bryšky a Přemysla Skopala oficiálně stěžoval. "Všichni se podle mínění klubu dopustili řady závažných chyb, kterými ovlivnili výsledek utkání v jeho neprospěch," uvedl Litvínov na svém webu. V případě Poláka požaduje, aby byl vyřazen z listiny rozhodčích extraligy.

Severočeši poukázali hned na několik sporných situací, například neodpískané fauly domácích před gólem Tomáše Valenty, kterým Zlín snížil na 2:4. Nebo na několik nepotrestaných faulů kapitána domácích Petra Čajánka a v neposlední řadě dle nich chybná vyloučení Martina Ručinského a Jiřího Zemana, který byl ve 44. minutě potrestán, i když v daném čase vůbec nebyl na ledě.

Šéf extraligy žádá důkazy

Pro Českou televizi poté Kysela dodal, že není asi náhoda, že se něco podobného stalo ve Zlíně. "Je samozřejmě smutné, že tahle situace se dost často děje ve Zlíně... Je to až zavádějící. Nechci předesílat, kam by tyhlety věci až mohly dojít, ale normálně mi chodí maily od fanoušků, že to jednání zavání až korupčním jednáním a takovými věcmi. Tomu se chci bránit," uvedl Kysela. Pro MfDnes poté zopakoval, že si myslí, že Litvínov rozhodčí poškodili úmyslně.

Vedení Zlína označilo Kyselova slova za nehoráznost. "Kysela poškodil nejen dobré jméno zlínského hokeje, ale především celou extraligu jako důvěryhodný produkt. Vedení PSG Zlín vyzvalo a znovu vyzývá vedení extraligy, aby se Kyselovým konáním ve vší vážnosti zabývalo a vyvodilo z něj nekompromisní potrestání," uvedl úřadující mistr na svém webu.

Ředitel extraligy Josef Řezníček řekl, že pokud Litvínov nepředloží důkazy, čeká ho disciplinární řízení. "Vyjádření generálního manažera Roberta Kysely je naprosto bezprecedentní. Už jsme jej požádali, aby poskytl důkazy, že k něčemu takovému fakticky dochází," uvedl Řezníček pro server iDnes.cz. Za poškození dobrého jména soutěže může podle regulí dostat klub pokutu nejméně 50 tisíc korun.

ČTK, Sport.cz

  Vítkovice - Třinec dnes 17:30
20190917T17:30:00+0200
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice vs. Třinec
Vítkovice
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..